Neměli jsme žádné vyložené šance, soupeř to měl naopak, mrzelo Jana Lukáše

Zuzana Spurná, Lukáš Losleben, FOTO: hcmotor.cz
O L O M O U C – Cesta do vzdálených Českých Budějovic Kohoutům štěstí nepřinesla. Hanáci prohrávali už po deseti minutách o dvě branky, načež celý zápas pouze dotahovali. Domácí podržela převážně produktivní první lajna, která se postarala o čtyři z pěti gólů domácích, a na níž byl JAN LUKÁŠ mezi třemi tyčemi krátký. Letos poprvé se tak olomoučtí hokejisté museli smířit s prohrou.

Začátek zápasu s Českými Budějovicemi nevyšel Kohoutům úplně tak, jak si představovali. Už ve třetí minutě využil chyby hostů Milan Gulaš. Produktivní předsezónní posila Motoru Jana Lukáše přelstila bekhendovou kličkou a poslala Jihočechy do vedení. O tři minuty později vyzráli na hostujícího brankáře Pech s Ondráčkem a Motor rázem vedl o dvě branky. „Už z těch prvních šancí jsme dostali dva góly. Celou dobu jsem tam stál, pak nám Budějovice odjely a z nějaké chyby nebo jejich akce padl gól. To se pak těžko chytá, a těžko se i hraje. Bohužel,“ mrzelo osmadvacetiletého gólmana.

⇒ Brankář Jan Lukáš

Olomouckému odchovanci se v předchozích zápasech dařilo, tentokrát byl ale na první lajnu Motoru krátký. Ta se totiž podepsala hned pod čtyři z pěti gólů Českých Budějovic. „Mají kvalitní hráče a jejich první lajna znovu udělala několik bodů. Stalo se tak i přesto, že jsme si říkali, že si na ně budeme muset dávat pozor. Právě oni ale rozhodli dnešní zápas,“ uznal strážce olomoucké svatyně.

Prvnímu letošnímu souboji Hanáků s Motorem přihlíželo více než šest tisíc fanoušků. Podle brankáře se zkušenostmi z tuzemských i zahraničních soutěží mohla prakticky vyprodaná Budvar aréna sehrát určitou roli v herním nasazení domácích hráčů. Hlavní problém viděl ovšem maskovaný muž s devětadvacítkou na zádech jinde. „Možná jim to trochu pomohlo. My ale dostali rychlý gól, z čehož jsme nic moc nevytěžili. Měli jsme sice optickou převahu, nedali jsme ale góly a neměli žádné vyložené šance. Dá se říct, že soupeř to měl přesně naopak,“ uzavřel.