Nemyslel jsem na to, že bych chtěl dát gól, říkal s úsměvem po úvodním vítězství Branislav Konrád

Lukáš Losleben, FOTO: Milan Podpera
P L Z E Ň - Třicet úspěšných zákroků a málem jedna vstřelená branka. Taková byla bilance BRANISLAVA KONRÁDA v úvodním utkání předkola Generali Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy na ledě plzeňské Škodovky. Právě olomoucký brankář byl společně s dvougólovým Janem Káňou hlavním pilířem prvního vítězství Hanáků.

Olomoučtí se poučili z vysoké porážky, kterou jim totožný soupeř uštědřil v posledním kole základní části. Vypadalo to, jako by o pouhé tři dny později nastoupil na západě Čech úplně jiný tým. „Jsme rádi, že jsme udělali ten první bod. Někdy se venku hraje lépe než doma,“ hodnotil utkání brankář Branislav Konrád.

V sérii hrané na tři vítězné zápasy může za normálních okolností výhra na ledě soupeře znamenat obrovskou výhodu. Letošní sezóna je ovšem specifická tím, že se hraje bez diváků, kteří vytváří pravou atmosféru play-off a jsou hnacím motorem všech extraligových týmů. „Když tu jsou, tak je to vždy takové hektické. Nyní je prázdno, takže domácí prostředí se svým způsobem maže,“ přemítal v tiché plzeňské hale slovenský matador.

⇒ Brankář Branislav Konrád

Na olomouckém strážci svatyně stál v prvním osmifinálovém zápase úspěch celého mužstva. Když bylo potřeba, předváděl výborné zákroky, čímž zvedal spoluhráčům sebevědomí. Zejména zásah, při němž se vrhl pod nohy Jana Eberleho, jenž se na něj ve vlastním oslabení rozjel zpoza levého kruhu, se řadil mezi jeho nejlepší v celém utkání. „Z této strany se většinou hráč tlačí do branky. Já se jen díval na puk a zkusil jsem to. Párkrát mi něco podobného letos vyšlo, ovšem taktéž se stalo, že z toho byl gól. Jsem rád, že tentokráte se jednalo o první případ,“ pousmál se.

Když už to vypadalo, že si Hanáci s přehledem dojdou pro výhru, stala se zřídkakdy viděná věc. Souboj plzeňského obránce Vojtěcha Budíka s olomouckým útočníkem Petrem Kolouchem dopadl vyraženým plexisklem u trestné lavice domácích. Oprava trvala delší dobu, takže hráči po chvilkovém kroužení na ledě zamířili do kabin. „Nevím, proč to trvalo tak dlouho. Všichni zametali střepy a neopravovalo se to,“ podivoval se Konrád. Kohouti ovšem alespoň mohli probrat taktiku na závěr utkání. „Trenéři něco říkali, nicméně já se zaměřil hlavně na sebe,“ popisoval atmosféru v šatně.

Prakticky ihned po opětovném rozehrání to vypadalo, jako by někdo Západočechy polil živou vodou. Tlak Plzeňanů nakonec vyústil ve snížení Davida Kvasničky. A to ještě nemuselo být vše. Následně totiž Petr Straka trefil tyč. „Po té pauze bylo těžší se soustředit. Oni naopak dostali křídla. Zaplať Pánbůh, že jsme to dotáhli do konce a ujali se tak vedení v sérii,“ dodával s úlevou gólman Hanáků.

V závěru hráli Plzeňští v šesti, čehož mohl sám Konrád využít. Z vlastního brankoviště poslal kotouč na domácí branku, kterou netrefil pouze o několik centimetrů. „Já ani nemyslel na to, že bych chtěl dát gól. V první řadě jsem chtěl vyhodit puk ze třetiny. Na druhou stranu z toho bylo zakázané uvolnění, což nebyla úplně šťastná situace,“ uzavřel s veselým úsměvem.