Nepřistoupili jsme k tomu dobře, ale za bod jsme rádi, řekl dvougólový Aleš Jergl

Zuzana Spurná, Kateřina Kundertová
O L O M O U C – Rozjeté Olomouci příliš nevyšel vstup do utkání proti Chomutovu a Piráti trestali chyby Kohoutů. Ti ale znovu ukázali svou bojovnost a dokázali ztrátu dohnat. Výrazně se pod vyrovnání podepsal Aleš Jergl, který nejprve snížil náskok Pirátů, poté srovnal krok s Chomutovem. V prodloužení pak mohl zkompletovat hattrick, chybělo ale trochu štěstí. A stejně tak i zbytku Kohoutů v nájezdové loterii. Tam se totiž štěstí přiklonilo na stranu domácích.

Kohouti odcestovali na led Chomutova s předstihem a také s velkou pohodou. Za sebou měli šestizápasovou šňůru výher, Piráti jim však vystavili stopku. Hanákům nevyšel vstup do utkání a museli dotahovat. To se jim sice povedlo, v nájezdové loterii se ale štěstí přiklonilo na stranu domácích. „Taky si myslím, že máme v týmu pohodu. Celkově si ale myslím, že jsme k tomu zápasu přistoupili tak nějak laxně. Nevím, jestli to bylo i tím, že nás napadlo, že je Chomutov poslední. Nevstoupili jsme do toho dobře, a to nás stálo síly. Jsme ale rádi alespoň za ten jeden bod,“ vracel se k utkání Aleš Jergl.

Mnozí čekali, že budou Kohouti po prohrané bitvě pořádně naštvaní. Olomoucké hráče sice prohra na ledě Pirátů mrzela, s odstupem času si ale uvědomili, že vzhledem k velmi vyrovnané tabulce je i bod velice cenný. „Každý bod počítáme, každý bereme a je jedno, jestli je jeden nebo tři. I za ten jeden jsme opravdu rádi,“ přiznal.

Dvěma góly se proti Chomutovu blýskl právě Aleš Jergl. Čtyřiadvacetiletý útočník nejprve snížil náskok Pirátů na jediný gól, jeho branku ale kvůli podezření z kopnutí zkoumali videorozhodčí. „Určitě jsem to tam nekopl. Natahoval jsem se tam, viděl jsem, že to tam jde a když se to odrazilo do brány, je to super. Že by tam bylo nějaké kopnutí, to vůbec ne,“ tvrdil rozhodně rodák z Kroměříže.

Šikovný útočník o chvíli později srovnal krok s Piráty, v prodloužení pak měl blízko k hattricku, puk ale trefil tyčku. „Nečekal jsem, že mi tolik vypruží hokejka. Bohužel to byla tyčka, co se dá dělat. Mohl to být hattrick, ale to štěstíčko trošku chybělo. Není to ale poslední zápas nebo něco, z čeho bych měl být špatný,“ usmíval se.

Olomouckému forvardovi se v posledních utkáních opravdu daří, dalo se ale dvougólové utkání proti Pirátům považovat za nejlepší výkon? „Můj? To nevím. Proti Chomutovu už jsem dva góly dal, asi před třemi lety, takže jsem si připomněl to, co se povedlo v Olomouci. Ale jestli to byl nejlepší nebo nejhorší výkon, to tak asi hodnotit nejde, každý zápas je jiný,“ uvědomoval si útočník, který patří ke stálicím olomoucké ofenzivy.

I přes ztrátu dvou bodů je v kabině Kohoutů dobrá atmosféra. A není se čemu divit. Hanáci překvapili širokou hokejovou veřejnost a drží se mezi špičkou extraligy. Na druhý Liberec a třetí Hradec Králové ztrácí jen tři body, před pátou Kometou pak mají čtyřbodový náskok. Olomoučtí si však uvědomují, že sezóna je ještě dlouhá. „V kabině je pohoda, ale říkáme si, abychom nebyli moc na hrušce. Do každého zápasu jdeme na sto procent a věříme, že vyhrajeme každý zápas,“ prozradil hokejista nosící na drese tradičně číslo 26.

Zatímco Kohoutům se letos daří, Chomutov se trápí. Proti Hanákům se ale hráčům v modrém daří, výhru si totiž letos připsali už podruhé. „Máme proti nim špatnou bilanci. Možná střílíme málo gólů. Možná je to i jejich stylem. Hrají takový, dá se říct, jednoduchý hokej, beci to ometají po mantinelech, protečovávají. I tím to může být,“ přemýšlel.

Extraligové týmy teď čeká další reprezentační pauza a i Hanáci ji vítají. V pozápasových rozhovorech se ale Hanáci nevyhnuli ani otázce, jestli není škoda, že pauza přišla v době, kdy se jim daří. „Nevím, jestli je to škoda, to uvidíme po repre pauze. Myslím si ale, že ne. Teď šly zápasy rychle za sebou, byli jsme docela unavení, takže i nějaké to volno bude v náš prospěch a 19. prosince to začne znovu,“ dodal Aleš Jergl.