Nervozita určitě byla, ale po prvním střídání to ze mě spadlo, řekl extraligový debutant Daniel Ministr

Lukáš Losleben
K A R L O V Y V A R Y – Zápas na půdě Karlových Varů byl pro útočníka DANIELA MINISTRA speciální. V KV aréně si totiž poprvé vyzkoušel, jaké to je hrát extraligové utkání. O své pocity se pak mladý forvard podělil v pozápasovém rozhovoru.

Ačkoliv Hanáci v utkání dvakrát vedli, nakonec odešli poraženi. Neúspěch nezvrátil ani extraligový debutant Daniel Ministr. „Kdybychom vyhráli, měl bych na svoji premiéru určitě lepší vzpomínky. Zápas jsem si ale užil a jsem vděčný, že jsem dostal šanci,“ sděloval své bezprostřední pocity po konci utkání.

⇒ Útočník Daniel Ministr

O svém nasazení se olomoucký odchovanec dozvěděl den před zápasem. Večer mi trenér volal, takže jsem hned šel na testy a ráno s týmem odjel,“ popisoval. O tom, že se tato šance může naskytnout, ovšem věděl už delší dobu. „Byly tam signály, že kdyby se někdo zranil, tak bych mohl nastoupit. Připravoval jsem se a stalo se,“ pravil.

V samotném utkání odehrál Ministr necelých deset minut. Nervozita z premiéry na něm nebyla znát. „Samozřejmě, že před zápasem to na mě trochu dolehlo, avšak po prvním střídání jsem se oklepal a všechno opadlo,“ přitakal. Hodně mu pomohli i křídelníci Vilém Burian s Janem Bambulou. „Vilda i Bambus mi radili, co a jak. Naše spolupráce byla opravdu dobrá,“ chválil své spoluhráče.

Jsem rád, že jdu v tátových stopách

Daniel v rozhovoru nezapomněl ani na působení svého otce Milana, jenž za Olomouc nastoupil celkem ve třinácti sezónách. „Jsem rád, že jdu v jeho stopách, měl opravdu dobrou kariéru,“ řekl. O jeho extraligové premiéře se ale spolu zatím nebavili. „Něco si k tomu řekneme až teď po zápase. Předtím jsme to nestihli,“ vysvětloval.

Nyní se osmnáctiletý útočník dívá směrem dopředu. Pro další kariérní růst si stanovil jasné cíle. „Chtěl bych určitě hrát extraligu častěji. Třeba se vypracuji natolik, že si splním svůj sen, kterým je dostat se za moře a prosadit se v NHL,“ uzavřel.