Nesmíme usnout na vavřínech, řekl po vítězství nad Kladnem David Krejčí

Lukáš Losleben
K L A D N O - Souboj titánů. Tak by se dal charakterizovat zápas mezi Kladnem a Olomoucí v rámci desátého kola Tipsport extraligy. Na jedné straně Jaromír Jágr s Tomášem Plekancem, na druhé DAVID KREJČÍ. Vzájemný duel nakonec dopadl lépe pro olomouckého centra, který dvěma asistencemi pomohl kohoutům k dalším třem bodům. Zároveň se osamostatnil na čele tabulky produktivity celé soutěže.

Ačkoliv centr s šestačtyřicítkou na zádech zaznamenal v dnešním utkání dvě gólové nahrávky, se svým výkonem stoprocentně spokojen nebyl. „Nevím, čím to je, ale v těch venkovních zápasech mi to zatím moc nejde. Asi je to tím dlouhým cestováním, na které tu ještě nejsem moc zvyklý. Snažím se alespoň na chvíli v autobuse usnout, nicméně zatím se mi to nedaří,“ uvedl.

⇒ Útočník David Krejčí

Zároveň jej mrzelo, že se duel nemohl odehrát na kladenském stadionu, jenž prochází rekonstrukcí. „Je to škoda, chtěl jsem si tam zahrát, jelikož jsem tam sám strávil jednu sezónu. Bylo by tedy fajn se tam zase podívat. Situace je ale, jaká je, a i tady je pěkný zimák,“ řekl směrem k chomutovské ROCKNET Aréně, kde hrají Rytíři letos své domácí duely.

Zápas jako takový přinesl velmi vyrovnanou bitvu, kterou i za přispění Krejčího rozhodl v přesilovce pěti proti třem Jakub Navrátil. „Dnes jsme dřeli. Sice to nebyla pastva pro oči, ale důležité jsou tři body,“ hodnotil šternberský rodák výkon kohoutů.

Po osmi zápasech má klíčový hráč elitní formace na svém kontě už dvanáct bodů za sedm branek a pět asistencí. Dle jeho slov je ovšem důležitější úspěch týmu. „Body nějak neřeším. Já jsem přijel do Olomouce, abychom udělali něco hezkého, což se nám zatím daří. Nesmíme ale usnout na vavřínech,“ konstatoval skromně.

V rámci „souboje titánů“ se bývalý hráč Bostonu Bruins často potkával na vhazování s Tomášem Plekancem. Oba hráči taktéž strávili v konečném zúčtování nejvíce času na ledové ploše, ačkoliv prvnímu z nich je 35, a tomu druhému dokonce 38 let. „Vím, co tomu Pleky dává v letní přípravě, takže překvapený nejsem. Na druhou stranu, byla tam spousta přesilovek a oslabení, což jsou situace, které oba hrajeme. Já si navíc několikrát střídání o několik chvil prodloužil, takže to pak ten icetime letí nahoru rychle. Člověk musí hrát víc chytře, aby se tolik nevyčerpal,“ uvedl.

Zároveň se olomoucký forvard vyjádřil i k druhé ikoně nejen kladenského hokeje, Jaromíru Jágrovi, jenž je i přesto, že mu je 49 let, nadále velmi platným hráčem svého týmu. „Jsem velmi rád, že pořád hraje. Je to ikona, která navíc stále umí hokej velice dobře. Je silný na puku, a člověk si na něj musí stále dávat pozor,“ složil Krejčí slavné osmašedesátce poklonu. „Já v padesáti už určitě hrát nebudu, s tím opravdu nepočítejte. Nejspíše ani ve čtyřiceti,“ dodal se smíchem.

David Krejčí s Jaromírem Jágrem
Foto: Alena Zapletalová

S oběma výše jmenovanými se Krejčí potkával nejen v NHL, ale i v reprezentaci. Na společně setkání před zápasem ovšem nedošlo. „Přijeli jsme rovnou sem, takže na to nebyl čas. Šli jsme rovnou do kabiny, na rozbruslení a hrát,“ vysvětloval. „Pokud na mě ale někde počkají, tak se s nimi rád potkám. Vím ale, jaké to je, když se prohraje, takže chápu, že teď asi nebudou mít úplně náladu,“ dodal následně.

Po zápase se za Davidem Krejčím přihnalo několik malých fanoušků, aby se s ním mohli vyfotit, což jej potěšilo. „Je to pěkné, vím, že když někam přijedu, tak tu někdo bude. Vždy se rád s fanoušky vyfotím nebo něco podepíšu. Těší mě, že jim to udělá radost,“ uzavřel.