Nováčci sezóny: Juniorské premiéry v play-out

Martin Vavruša
O L O M O U C – I přes četné posily Kohoutům play-off nakonec o vlas uniklo, bodový zisk jim ale stačil k tomu, aby měli jistotu setrvání v extralize už před prvním zápasem play-out. Proto v bojích o udržení dali prostor juniorům. Kromě Roka Macuha, který si odbyl premiéru již dříve, dostali prostor Ludvík Rutar, Lukáš Spurný, Dominik Marek a Josef Podlaha.

Šest startů si však nakonec připsal pouze Ludvík Rutar, který v play-out nastoupil po boku zkušeného Jiřího Ondruška. Z odehraných zápasů si připsal pouze jednu asistenci, když Marek Laš tečoval jeho střelu při domácím utkání se Zlínem (video 0:04).

Rozhovor s Ludvíkem Rutarem po premiéře v A týmu zde.

Jen polovinu utkání odehrál obránce Lukáš Spurný, jenž zasáhl do zápasů pouze na domácím ledě. V tom posledním, proti Pardubicím přispěl k vítězství Kohoutů také svou premiérovou brankou, kterou uzavřel skóre na konečných 8:2 (video 2:20).

Rozhovor s Lukášem Spurným po prvním gólu v extralize zde.

V posledním zápase dostali prostor na ledě krátce také Josef Podlaha a Dominik Marek, kteří však nastoupili pouze ke třem střídáním a nestihli se proto naplno předvést. Podlaha dostal příležitost také v prvním utkání proti Karlovým Varům, také tehdy ovšem odehrál jen pět minut.

Videorozhovor s Josefem Podlahou po prvním startu v extralize zde.

Rozhovor s Dominikem Markem po prvním startu v extralize zde.