Nováčci sezony: Olesz oživil ofenzivu Hanáků

Martin Vavruša
O L O M O U C – Loni v srpnu kohouti naplno prožívali letní přípravu a chystali se na začátek sezóny. Mnoho změn už se neočekávalo, když přišla zpráva o nové posile, která rozjásala olomoucké fanoušky – z Vítkovic přišel slavný Rostislav Olesz, který kdysi brázdil i kluziště NHL. A právě Olesz je naším třetím Nováčkem sezony!
⇒ Útočník Rostislav Olesz

Rostislav Olesz se v průběhu loňské letní pauzy domluvil s vedením Vítkovic a opustil svůj rodný klub. Zpočátku trénoval s týmem z Poruby, a na konci srpna přišel na Hanou, aby posílil olomouckou ofenzivu. Více si můžete tehdejší situaci připomenout ve videorozhovoru, který pro Vás tehdy natočila naše redakce.

My se nyní podíváme na to, jak se vlastně olomoucké posile v průběhu celého ročníku dařilo. Hned z kraje sezony se Olesz předvedl nejlépe jak mohl. Kohouti sehráli úvodní duel Tipsport extraligy právě na ledě Vítkovic, odkud tehdy třiatřicetiletý útočník přišel, a byl to právě Rostislav Olesz, kdo otevřel střelecký účet toho zápasu. Také díky jeho trefě tak Mora na úvod porazila Vítkovice v prodloužení.

O tři zápasy později si Olesz připsal i svou první asistenci, a to v zápase proti Karlovým Varům. Ve stejném duelu navíc přidal do své sbírky ještě jednu přihrávku na gól. O dva dny později na ledě Třince slavil i druhou branku v sezóně. Celkově Olesz za uplynulou sezónu i dvě utkání předkola play-off nevynechal ani jediný zápas a rozhodně výrazně přispěl olomoucké ofenzivě. Za 52 utkání základní části si připsal devatenáct kanadských bodů za osm branek a jedenáct asistencí, což ho v klubovém bodování posadilo na pátou příčku.

Skvělý start se Oleszovi povedl také v předkole play-off proti Zlínu. V prvním utkání se totiž po přihrávce od Knotka nijak neunáhlil, počkal až Kašík vyklouže z branky, a poté zakončil do jeho protipohybu. Tato branka se nakonec ukázala jako vítězná, ač v daném utkání kohouti zvítězili vysoko, 5:1. S ohledem na předčasné ukončení soutěže, už však někdejší hráč Floridy další branku nepřidal.

Kromě čtyř týmů dokázal hráč s číslem 57 na zádech bodovat proti každému týmu v extralize, úplně nejvíc se mu ale dařilo proti Karlovým Varům a proti Litvínovu. Proti oběma zaznamenal celkem 4 body. Zatímco proti Karlovým Varům pouze připravil gólové situace pro spoluhráče, proti Litvínovu se dvakrát trefil Olesz osobně. Dvě branky zaznamenal v průběhu sezóny rovněž proti Spartě, případně i proti Zlínu, budeme-li počítat gól z předkola.

Zdroj: HokejkaTV