Nováčci sezóny: Sundherova rychlá gólová premiéra

Martin Vavruša
O L O M O U C – S posilami jako by se v lednu roztrhl pytel. Jak už jsme vzpomínali, své extraligové premiéry se dočkal junior Rok Macuh, poté přišli tři hráči z dalších českých klubů. A přesto ani Kotalův příchod poslední den před uzávěrkou přestupů nebyl poslední. Jen o pár hodin později Kohouti podepsali také kanadského útočníka Kevina Sundhera.

Sundher rozhodl už druhé utkání

⇒ Útočník Kevin Sundher
Kevina Sundhera čekal ostrý start. Hned ke svému prvnímu zápasu nastoupil proti pražské Spartě, kdy doplnil formaci Viléma Buriana a Jana Eberleho. V utkání se ještě nedokázal střelecky prosadit, ale hned na úvod se mohl radovat z výhry nad atraktivním soupeřem. Gólový úspěch přišel o zápas později, kdy Kohouti na vlastním ledě vyzvali Plzeň. Olomouc šla tehdy v první třetině do těsného vedení, které v druhé části ztratila a dlouho se zdálo, že se bude muset prodlužovat. Dvě a půl minuty před koncem však Sundher tečoval střelu Jakuba Galvase a přisoudil všechny tři body Hanákům.

Rozhovor s Kevinem Sundherem po příchodu do týmu zde.

První gól Kevina Sundhera v dresu HC Olomouc zde.

Dvoubodový závěr sezóny

Ve zbytku sezóny, už se ale Sundher nedokázal sám střelecky prosadit. Připsal si jen jeden kanadský bod, když přihrál na gól Janu Jaroměřskému v posledním utkání základní části. V play-out potom nastoupil jen k úvodnímu zápasu proti Karlovým Varům, v němž si opět připsal jeden bod za asistenci u druhého gólu, poté už dostal volno, aby mohl vyléčit zranění.