Nové dresy přestaveny! Kromě loga jim dominuje i symbolika města

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Hanáci v pátek odpoledne představili nové dresy pro sezonu 2021/2022! Ve FunParku Šantovka se sešlo velké množství příznivců hanáckého klubu, kteří mohli vidět křest dresu přímo naživo. Pětice ve složení Simon Vejtasa, Jan Tomajko, Martin Vyrůbalík, Jiří Ondrušek a herec Miroslav Krobot pokřtila dres, který zdobí kromě olomouckého loga také motivy městských památek na jeho spodní části. Na zadní straně se potom vyjímá logo #VšeciSpolu.

„Jsou krásné. Já jen doufám, že nás v nich v příští sezóně uvidí co nejvíce fanoušků, a že my budeme mít možnost zase vidět je,“ komentoval křest nových dresů čerstvý kapitán kohoutů Jiří Ondrušek, jenž tak narážel na nucenou absenci diváků v loňské sezóně.

Trenér Jan Tomajko pak stanovil jasný cíl, jehož chtějí kohouti v nových dresech dosáhnout. „Je to zase něco jiného, než bylo loni. Doufám, že z toho letos bude minimálně semifinále,“ avizoval.

Červená varianta nového dresu.
Foto: Alena Zapletalová

Letošní sada dresů je od té loňské odlišná hlavně v její spodní části. Na přední straně jsou vyobrazeny motivy významných městských budov, na zadní pak logo #VšeciSpolu. „Jsme klub, pro něhož je podpora města Olomouce a celého Olomouckého kraje velmi důležitá, a proto jsme vepředu zvolili tuto formu. Podobně to bylo i se zadní části dresu. Držíme všichni pospolu, a to jak mezi sebou, tak společně s fanoušky. Jsem rád, že jich na dnešní křest dorazilo takové množství,“ okomentoval trikoty marketingový manažer Simon Vejtasa.

Zároveň dodal, že výsledná varianta nebyla jedinou možnou. „Měli jsme k dispozici několik návrhů, jak dres oživit, přičemž tahle byla nejzajímavější.

Zadní část nového dresu.
Foto: Alena Zapletalová

Součástí celé akce byl i videopozdrav od čerstvé superposily Hanáků, Davida Krejčího. „Těším se, až si na sebe olomoucký dres po dlouhé době obléknu. Zanedlouho se uvidíme, těším se na vás,“ uvedl.

Hráči, kteří byli přítomni křestu, měli možnost se k jeho vzhledu vyjádřit. Všem se líbil, jen bývalý kapitán Martin Vyrůbalík měl určité námitky. „Mně se moc nelíbí, jelikož ho už letos na sobě nemám,“ uvedl se smíchem.

Patronem křtu byl herec Miroslav Krobot, kterého mohou fanoušci znát mimo jiné jako fotbalového trenéra Josefa Hnátka z filmového zpracování Okresního přeboru. Rodák ze Zábřehu na Moravě má ovšem kladný vztah i k hokeji a je olomouckým příznivcem. „Kohoutům fandím, poprvé jsem byl na jejich utkání, když mi bylo asi patnáct let. A to byl neuvěřitelný rachot,“ popsal své první zážitky v plecharéně.

Dle Krobota má olomoucký stadion své nepopsatelné kouzlo. „Líbí se mi, jak jsou tam lidé pospolu a fandí. Ta atmosféra je úžasná. V tom má náš zimák výhodu oproti moderním arénám, které se mi upřímně moc nezamlouvají,“ uzavřel.

Bílá varianta nového dresu.