O naší prohře v Třinci rozhodla první třetina a také závěr utkání, smutnil brankář Jan Lukáš

Daniel Fekets, Simon Vejtasa
T Ř I N E C – Olomoučtí hokejisté padli také ve třetím utkání po dlouhé přestávce. Favorizovanému Třinci statečně vzdorovali, nakonec si však z ledu Ocelářů neodvezli ani bod. Kohouti se dokázali dostat na dostřel, přestože po úvodních 14. minutách prohrávali o tři branky. Po snížení Lukáše Kucsery a Vojtěcha Tomečka Hanáci pokukovali po bodech, závěrečné slovo ale měli domácí.

Třinec je v letošní sezoně v laufu. Vyhrál ve všech pěti svých předešlých duelech a navíc také proti olomouckému celku šel rychle do vedení. Už ve třetí minutě získal náskok zásluhou využité přesilovky Martina Gernáta. Do kolonky střelců se v první periodě zapsal také Patrik Hrehorčák a pár minut po něm i Matěj Stránský. „Chtěl jsem se co nejrychleji dostat do utkání, protože jsem více než půl roku nezačínal soutěžní zápas v roli jedničky. Na ty tři rychlé třinecké góly jsem nechtěl myslet, abych se tím po zbytek zápasu neubíjel. Postupem času jsem získával relativní klid. Na začátku jsem si nebyl tak jistý a možná se i to projevilo na inkasovaných gólech,“ komentoval brankář Jan Lukáš.

⇒ Brankář Jan Lukáš

Na úvodní dvacetiminutovku chtěli Hanáci zapomenout. To se jim také povedlo a ve druhé třetině svou ztrátu dokonce snížili na rozdíl jediné branky. Využili hned dvě nabídnuté početní výhody po trefách Lukáše Kucsery a Vojtěcha Tomečka. „Jak jsem už říkal. Po první třetině jsem se trochu oklepal a nějak jsem se do toho dostal. Cítil jsem se tak, jak bych se v brankovišti cítit chtěl. O prohře však rozhodl začátek a konec utkání, ve druhé třetině jsme rozhodně špatně nehráli,“ doplnil olomoucký rodák.

Kohouti byli v první polovině třetí třetiny velmi blízko k vyrovnání. V dlouhé přesilové hře však David Ostřížek trefil pouze brankovou konstrukci. Hned po skončení trestu šli ale svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka do čtyř a rázem se dostali z tempa. V závěrečných minutách ještě Ondřej Kovařčík společně s Martinem Růžičkou upravili třinecké vedení. „Po prvních dvou třetinách jsme mohli prohrávat vyšším rozdílem, ale dokázali jsme utkání stáhnout. Určitě nás potěšilo, že jsme využili dvě přesilovky, protože ty nás v minulé sezoně trápily. Nejdůležitější bod zápasu, tedy dlouhou přesilovku ve třetí třetině, jsme však nezvládli. Hned po ní jsme šli do oslabení a to nás stálo body,“ přemítal muž s maskou, jenž si připsal 33 úspěšných zásahů.

Jan Lukáš šel do extraligového zápasu v pozici jedničky po dlouhých osmi a půl měsících. Od prvních minut naposledy startoval v 50. kole minulého soutěžního ročníku na ledě Hradce Králové. „Určitě se člověk do toho tempa musí pořádně dostat. Přes půl roku jsem nezačínal zápas, takže i za tu dobu se to dá lehce zapomenout. Ještě navíc nyní je situace na stadionech jiná, když se hraje bez diváků,“ navázal Lukáš. Zároveň dodal, jakým způsobem hodlají trenéři v nabitém programu rozvrhnout síly mezi brankáři. „Na tento týden jsme domluveni, že dva zápasy odchytal Braňo (Branislav Konrád) a dva zápasy odchytám já. V Hradci půjdu do brány zase, pokud se nic zásadního nestane. V následném týdnu se uvidí,“ řekl.

V prvních sedmi kolech posbíral celek z Hané šest bodů. Ve všech třech duelech po nucené pauze nebodoval, avšak stále se jedná o začátek soutěže. Hned dva dny po zápasu v Třinci čeká Hanáky boj v Hradci Králové, se kterým se v této sezoně utkají už podruhé. „Zatím není proč mít špatnou náladu. V posledních třech zápasech nám to tam moc nepadalo, takže na tom musíme jednoznačně zapracovat. Mnoho gólů jsme dostali, málo jsme jich dali, takže to je zatím takový kočkopes. My musíme zapracovat hlavně v defenzívě, protože přesně to je náš styl, díky kterému chceme vyhrávat. Vítězit 7:1 asi nebudeme, proto každý zápas musíme co nejvíc ubojovat," uzavřel.