Období vánočních turnajů začíná. Olomoucké třídy čeká nabitý program

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Stejně jako každý rok, i tentokrát jsou vánoční svátky pro mladé hokejisty ve znamení turnajů. Síly s řadou soupeřů změří téměř všechny olomoucké třídy. Jako první odstartují turnajové období páťáci, které čeká Memoriál Jiřího Bartoně v Pardubicích, o den později začíná mezinárodní Frozen Cup šesťákům a ve stejný den načnou moravský turnaj v Uherském Hradišti i osmáci.

Páťáci změří síly se soupeři na Memoriálu Jiřího Bartoně

Jako první odstartuje turnajové vánoční období pátá třída. Ta, spolu s trenérem Martinem Půčkem, vyrazí do Pardubic, kde se ve dnech 26. a 27. prosince zúčastní Memoriálu Jiřího Bartoně.

Tradičního turnaje se zúčastní osm týmů, které budou rozděleny do dvou skupin. Kohouti se tak ve skupině A postaví domácím Pardubicím, Hradci Králové a Karlovým Varům. Ve skupině B pak změří síly Liberec, Kladno, Ústí nad Labem a Přerov.

Hrát se bude formou každý s každým, a to vždy 3 x 12 minut v základní části a 3 x 15 minut v play-off. K prvnímu zápasu nastoupí Olomoučtí už v 9:15, a to proti pořadatelskému týmu (Dynamu Pardubice) v malé hale.

Šesťáci se předvedou na mezinárodním turnaji

Šesťáky čeká letos mezinárodní měření sil na prestižním Frozen Cupu pořádaném třineckými Oceláři. Během tří dnů odehrají všechny zúčastněné týmy pět utkání a případně play-off. I účastníci třineckého turnaje budou rozdělení do dvou skupin. Ve skupině A se proti sobě postaví HS Riga, HC Junost Minsk a TJ Bílí Tygři Liberec. Skupinu B HK Poprad, domácí HC Oceláři Třinec, Sokol Kiev, HC Olomouc a HC Vítkovice Ridera.

Hrát se bude vždy 2 x 20 minut a vždy pětiminutové prodloužení tři na tři za jakéhokoliv stavu. V případě, že základní hrací doba skončí remízou, následuje prodloužení stylem "náhlá smrt" nebo samostatné nájezdy.

Každá třetina se bude bodovat zvlášť a počítat jako samostatné utkání. Za výhru získá tým dva body, za remízu každý ze soupeřů bod. V prodloužení pak získá vítěz bod. Kohouti odehrají své zápasy základní části v mini WERK ARENĚ a jako první vyzvou ve 12:00 Vítkovice.

Osmáky čeká turnaj moravských týmů

Na jednodenní turnaj do Uherského Hradiště vyrazí hráči ročníku 2005 a mladší, tedy osmá třída. Svěřenci trenéra Luďka Konopčíka změří síly s domácím Uherským Hradištěm, HC Warrior Brno a Lvi Břeclav.

Osmáky čeká podobný systém soutěže jako šesťáky. Hrát se bude 2 x 20 minut, za výhru obdrí vítězné mužstvo dva body, za remízu si soupeři rozdělí každý po bodu. Následovat pak vždy bude pětiminutové prodloužení tři na tři stylem "náhlá smrt" a vítěz si v prodloužení připíše do tabulky další bod.

Prvním soupeřem Kohoutů bude HC Warrior Brno, a to už od 9:45. Vždy po skončení utkání budou vyhlášeni nejlepší hráči, po ukončení celého turnaje bude oceněn nejlepší střelec turnaje, nejlepší brankář, obránce i útočník.