Od tohoto zápasu se musíme odrazit, velí po výhře nad Bruslaři Aleš Jergl

Jan Meichsner, Lukáš Chuchválek
M. B O L E S L A V – Olomouckým Kohoutům se na ledě tabulkového souseda z Mladé Boleslavy podařilo utnout sérií porážek a zvítězit s jednoznačným výsledkem 4:1. Hanáci si tak po čtyřzápasové pauze dokázali připsat důležité tři body. Klíčovou postavou utkání proti Bruslařům byl i autor vyrovnávacího gólu Aleš Jergl. Ten v první třetině obstaral důležitou trefu hostujících barev a nasměroval svůj tým k obratu.

Olomoučtí hokejisté čekali na plný bodový zisk od 32. kola, ve které dokázali udolat Litvínov. Stejně jako po utkání se Severočechy, dostal pozápasové slovo útočník Aleš Jergl. „Hodnocení zápasu je z naší strany kladné, máme radost, že se nám podařilo zvítězit a utnout tu negativní sérii. Od tohoto zápasu a téhle výhry se teď musíme odrazit k dalšímu výhrám. Myslím, že náš výkon patřil k lepším, které jsme v téhle sezóně předvedli. Dařilo se nám hrát hodně na jejich polovině a taky nás dokázal dobře podržet brankář.“ Hanáci, kteří dokázali v letošní sezóně Mladou Boleslav už třikrát porazit, přijížděli na led ŠKOENERGO Arény výborně takticky připraveni. „Od soupeře jsme přesně věděli co čekat, co budou hrát. Dařilo se nám vystihovat jejich přihrávky, které chodily hodně po mantinelech. Z toho pak pramenily naše šance,“ zhodnotil předzápasovou přípravu útočník první olomoucké formace.

⇒ Útočník Aleš Jergl

Cestu k cennému tříbodovému zisku nastoupili Moravané už v první třetině, ve které se dokázali oklepat z inkasovaného gólu a ještě do přestávky utkání otočit. „Na začátku bylo uklidňující, že se nám podařilo vyrovnat. Pak jsme odskočili na rozdíl jedné branky a věděli jsme, že musíme vydržet ve svém tempu a nepolevovat. Nakonec to vyšlo dobře, my jsme přidali třetí gól a oni si ještě na konci zápasu dali vlastní branku. Jsme moc rádi za tři body.“ Aleš Jergl také popsal svou vyrovnávací trefu ze 12. minuty zápasu. Ta odstartovala první hostující radost a byla základním kamenem vítězství Olomouce. „Ta moje vyrovnávací branka se zrodila tak, že jsme to zavezli do pásma, vyměnili jsem si to s Knotkem a Ostřížkem. Jeden z nich to nastřelil na beton a já už před sebou měl jenom odkrytou domácí branku. To už jsem měl lehkou práci a vyrovnal.“

Další utkání na venkovní pouti čeká Hanáky na ledě posledního Dynama. Kohouti dobře vědí, že nesmějí nic podcenit a do zápasu nastoupit tak jako vždy, na sto procent. „Do Pardubic nesmíme jet s tím, že budeme koukat na tabulku a řešit, že jsou tam, kde jsou. Pro nás je to soupeř jako každý jiný. Je jedno jestli hrajeme s Libercem nebo proti Pardubicím. Nemůžeme se zkrátka dívat na to jestli je na soupeři nějaká deka,“ velí olomoucký útočník.