Po delší pauze způsobené výměnou rozbitého plexiskla se vhazovalo v obranném pásmu Olomouce. Ihned po buly se ale do sebe pustili Kotvan s Výrutem. „Já si myslím, že to byl nejspíše výplod jejich trenéra. Hostující hráč mě krosčekoval a řekl, ať jdu do souboje. Tak jsem shodil rukavice a šel do něho,“ vysvětloval bek Hanáků, proč k souboji došlo.

⇒ Oldrich Kotvan

Pěstní duel ale skončil dřív, než vůbec začal. Po několika úderech se mostecký hokejista sesypal k ledu. „Ten kluk hned vypadal, že to není žádný rváč. Myslím, že ještě neměl za sebou žádnou bitku,“ všiml si Kotvan a zároveň dodal: „Ani neuměl shodit rukavice.“

Výrut se ale rychle oklepal a vypadalo to, že chce v bitce pokračovat. Rozhodčí ale byli proti tomuto nápadu. „Měl krev v očích a snažil se jít ještě po mně. Stejně by mu to nepomohlo, sotva stál na bruslích,“ smála se olomoucká sedmasedmdesátka.

Nakonec jak Kotvan, tak Výrut od hlavního arbitra obdrželi čtyři minuty a osobní trest, v jiných kláních by ale byli oba posláni rovnou do šaten. „V Americe jsme za to dostávali pět minut, ale tohle je Evropa, tady se rukavice nestahují,“ vzpomněl si na své loňské působení za oceánem jednadvacetiletý obránce.

FOTO: Zdeněk Polák