Olomouc bez Tesaříka vyzve lídra soutěže

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - Olomoucké hokejisty čeká v nabitém týdnu další hokejový velikán první ligy, tým KLH Chomutov. Kohouti jsou posilněni sobotní výhrou v Ústí nad Labem, kde o svém triumfu rozhodli již v první třetině. Mora má však problémy s obrannou řadou, chybět jí budou hned tři beci. Jak si s tím Hanáci poradí? Utkání startuje v pondělí od 18 hodin na zimním stadionu v Olomouci.

Hanákům se vrátila forma

Kohouti se v sobotu silného soupeře nezalekli a už po úvodní části vedli o dvě trefy. I když se domácím podařilo ve třetí části snížit, Olomouc si stejně dokázala udržet alespoň jednobrankové vedení. „Důležité bylo, jak jsme odehráli první dvě třetiny, kdy jsme soupeře do ničeho nepouštěli. Měli jsme tam nějaké šance, ale nemůžeme čekat, že nám to tam s takovým soupeřem začne padat. Výkon byl celých šedesát minut kolektivní, proto i když Ústí přidalo a zatlačilo nás, tak nebylo z naší strany nic panicky odehraného, vše mělo hlavu a patu. Kluci to odehráli velmi dobře,“ je spokojen Fiala s výkonem svého týmu proti Ústí.

Trenér Petr Fiala
Chomutov naposledy přivítal na svém ledě Písek. Domácí sice byli prvním mužstvem, které ve střetnutí inkasovalo, přesto třemi brankami dokázali obrátit vývoj duelu. Chomutov tak navýšil svůj náskok na své největší pronásledovatele Ústí a Jihlavu na pět bodů.

V předchozím vzájemném utkání v této sezóně prohrála Mora na kluzišti Chomutova fotbalovým výsledkem 0:1. Jedinou trefu souboje zařídil v sedmé minutě Pavel Selingr. „Odehráli jsme v Chomutově dobrý zápas, takže nemáme nyní důvod hrát s nějakým respektem,“ ujišťuje olomoucký trenér fanoušky Kohoutů, že jeho celek nebude mít ze svého příštího soupeře žádný strach.

Hanáci zatím většinou doma jenom bušili do obranné hráze hostujících celků, tentokrát by hra mohla být oboustranně otevřená. „Nepředpokládám, že budeme hrát naivní hokej jenom dopředu proti takovému týmu, jakým je Chomutov, který má do protiútoku velmi šikovné hráče. Navíc Chomutov nedostává moc branek, i my poslední dobou moc neinkasujeme, takže to zřejmě nebude žádná přestřelka, ale spíše urputný hokej,“ myslí si olomoucký lodivod.

Rána pro obranné řady – Tesařík je na měsíc mimo hru

Na zápas proti Ústí byl stažen z Prostějova útočník Meidl, který proti Lvům nepředvedl vůbec špatný výkon. „Radek odehrál dobrý zápas. Těžko ale může trenér hodnotit výkon hráče po jednom utkání. Pokud však bude pokračovat dále ve své hře, tak nevidím důvod, proč neměl u týmu zůstat,“ dává hanácký kouč Meidlovi naděje na setrvání v týmu.

Další posilou, která již odehrála v dresu Mory tři střetnutí, je Radim Tesařík. Na jeho výkony si zatím nikdo nemůže stěžovat. V posledním zápase se však Tesařík zranil, odnesla to jeho čelist. „Radim odehrál tři výborná utkání, i když v Hradci se třeba prohrálo. Do obrany totiž přivedl klid a dobrou rozehrávku. Také jeho přínos do kabiny je dobrý, hráči vidí, jak se připravuje nejen před tréninkem, ale také i po něm. Bohužel se ale Radim proti Ústí zranil, má zlomenou čelist, takže měsíc určitě hrát nebude.“

Tesařík se tak přidal ke svým kolegům z obranné řady Komovi a Lhotskému, kteří již na marodce jsou. Olomoučtí trenéři tak budou zřejmě muset požádat o pomoc obránce z extraligy. „Máme tři zraněné beky. Jarda Koma dostal v Hradci pukem, má zlomený prst, Radim Tesařík nebude hrát kvůli zlomené čelisti. Saša Lhotský měl angínu, byl na antibiotikách, pak dostal střevní chřipku, takže je na dva týdny mimo. Na druhou stranu se ale po dlouhé době vrátil Honza Mikel. Stejně však budeme chtít výpomoc nějakých extraligových beků. Už z toho důvodu, že kdyby se něco náhodou stalo, tak abychom nemuseli dohrávat s pěti obránci,“ vysvětluje Fiala způsob, jak chce řešit problém s nemocnými obránci.

Je tedy jasné, že Hanáci proti Chomutovu provedou minimálně malou změnu v sestavě. Jestli to nějak ovlivní jejich výkon, či se jim i tak podaří zvítězit, můžete sledovat v pondělí od 18 hodin na olomouckém zimním stadionu, nebo v on-line textovém přenosu. Střetnutí bude mít pod svým dohledem trojice Svoboda – Brejcha, Suchánek.

Sestavy z minulého kola

HC Olomouc: Žigárdy – Bartoň, Vyrůbalík, Tesařík, Nedbálek, Janáček, Ondrušek, Mikel – Pekr, Ministr, Zbořil – Kucharczyk, Domin, Haluza – Meidl, Haas, Polodna – Černý, Brančík, Řípa. Trenéři: Petr Fiala, Jan Tomajko.

KLH Chomutov: Hanuljak – Pulpán, Bombic, Havíř, Mudroch, Prošek, Pavlas, Mucha – Selingr, Kraft, Horna – Jíra, Kůs, Hluchý – Seman, Sikora, Davídek – Kuběna, Zucker, Radulay – Hruška. Trenér: Milan Kašpárek.