Olomouc bude skvělou domácí bilanci obhajovat proti Jihlavě

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C – Mora v letošní sezóně ve své plecharéně z osmi zápasů ztratila jen dva body za prohru s Mladou Boleslaví po samostatných nájezdech. Tuto skvělou statistiku bude ale chtít ve středu Kohoutům pokazit jihlavská Dukla, která v posledním kole doma zvítězila nad Ústeckými Lvy 3:1. Duel mezi HC Olomouc a HC Dukla Jihlava začíná v 18 hodin na olomouckém zimním stadionu.

Jihlava se v minulém zápase utkala na svém ledě s Ústím nad Labem, které porazila 3:1. Tým z Vysočiny se díky Jeslínkovi, Polcarovi a Čahotskému ujal třígólového náskoku, za hosty pak už jen korigoval výsledek Sklenička.

⇒ HC Dukla Jihlava

Mora v sobotu vyrazila na sever Čech, kde se střetla s Kadaní. Sportovní klub sice těsně před polovinou duelu otevřel gólový účet utkání, ale za Kohouty poté skórovali Vodný s Bartoněm. Kadani se však podařilo srovnat, a zápas tak musel dojít přes prodloužení až na nájezdy. V těch byli lepšími Severočeši, kteří nakonec vydobyli vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

„Nehráli jsme špatně. V první třetině to byla oťukávaná, ve druhé nám pak soupeř sice odskočil o jeden gól, ale podařilo se nám skóre otočit. Naneštěstí jsme vedení neudrželi, když jsme inkasovali v přesilovce. V prodloužení se utkání už jen dohrávalo a na nájezdy už to byla loterie,“ vrací se ke klání v Kadani olomoucký bek Robin Staněk.

První letošní vzájemný souboj Olomouce s Jihlavou v sezóně se odehrál na Vysočině, kde se Dukle podařilo zvítězit 3:2, i když Kohouti ještě čtyři minuty před koncem vedli o jeden gól. Pak ale tři body jihlavskému mužstvu vystřelili Nahodil a Jeslínek.

„S Jihlavou se vždy hrají kvalitní zápasy. Stejně jako my hraje ze zajištěné obrany, takže rozhodují jen chyby, které během utkání vzniknou,“ tvrdí třiadvacetiletý hokejista.

Mora se ve svém hokejovém chrámu může pochlubit skvělou vizitkou. Z osmi utkání v kohoutí plecharéně vybojovala sedm tříbodových výher, jen Mladé Boleslavi podlehla po samostatných nájezdech. Navíc v posledních třech domácích duelech kromě tří výher nastřádali Hanáci i působivé skóre 19:1.

Zajímavosti zápasu

⇒ Střetne se třetí tým se šestým

⇒ V přípravě odehrála mužstva spolu dva duely, v Jihlavě zvítězila Olomouc, na Hané pak svěřenci Petra Vlka

⇒ Kohouti se s Duklou zatím v letošní sezóně střetli jednou, na Vysočině prohráli 2:3

⇒ Mora doma dosud z osmi odehraných zápasů ztratila jen dva body

⇒ Statistiky Jihlavy vede s patnácti kanadskými body Daniel Hodek (8+7), druhé místo patří Michalu Jeslínkovi (8+6)

„Klukům z útoku to tam padá, v obraně to také klape, takže musíme jen odstranit některá naše okénka, abychom zbytečně neinkasovali,“ praví Staněk.

Statistiky Jihlavy zatím ovládá forvard Daniel Hodek s patnácti kanadskými body za osm gólů a sedm přihrávek, těsně za ním je se čtrnácti body jeho kolega z útoku Michal Jeslínek (8+6). Třetí pozice se třinácti body patří obránci Tomáši Kolafovi (4+9).

Ve středu proti Dukle se k olomouckému týmu připojí i gólman Libor Kašík. Ten se již zotavil ze svého zranění, které mu bylo způsobeno v zápase se Šumperkem.

„Už je to lepší. Celý týden jsem proležel, nic jsem ani nedělal. Jednou jsem se chtěl podívat na hokej, ale hodně se mi točila hlava, takže jsem se na to vykašlal. Jenom jsem tedy odpočíval a ležel. Bolesti hlavy naštěstí nebyly, jen se mi točila a trochu mi připadalo, jako kdybych se nadnášel. Jinak dnes (v úterý) na ledě to bylo už v pohodě,“ prozradil Kašík.

Zápas mezi HC Olomouc a HC Dukla Jihlava startuje ve středu od 18 hodin na olomouckém zimním stadionu. Pro fanoušky z Vysočiny, kteří nedorazí na Hanou, bude připraven on-line textový přenos.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Halász – Bartoň, Staněk, Lhotský, Nedbálek, Cartelli, Houdek, Janáček – Pekr, Řípa, Herman – Hampl, Diviš, Selingr – Rác, Kucharczyk, Vodný. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

HC Dukla Jihlava: Novotný – Ficenc, Drtina, Zadražil, Dobrovolný, Kolafa, Podlipnik, Jaroš – Hodek, Maliník, Čachotský – Jeslínek, Filip, Krupka – Polcar, Hubáček, Zeman – Pometlo, Pekárek, Kadlec. Trenér: Petr Vlk.