Olomouc čeká dlouhá cesta. V neděli se pokusí loupit v KV Aréně

Kristýna Nováková
K A R L O V Y V A R Y – Po dvou výhrách za sebou se Hanáci vydávají na daleký západ Čech, aby zde odčinili porážku od místní Energie z počátku sezóny. Energetikům se v lednu příliš nedařilo, vyhráli jen jeden jediný zápas. Podaří se tedy Hanákům na západě Čech uloupit nějaké body? Utkání začne v neděli 17. 1. od 16 hodin v KV Aréně.

Řekli před zápasem: Tobiáš Handl

„Vždycky chodíme do zápasu s tím, že jdeme vyhrát. Někdy se to podaří, někdy někdy ne. Dneska se to povedlo, tak jsme rádi,“ těšilo po zápase s Motorem útočníka Tobiáše Handla. Do sestavy Hanáků se přitom mladý útočník vrátil teprve nedávno. „Jsem rád, že můžu hrát. Cítím se každý zápas lépe. Doufám, že už to bude takové, jak bych si představoval,“ odpověděl talentovaný útočník na otázku, jak se po zranění cítí. Letos tak Handl stihl naskočit pouze do 8 zápasů, v nichž si připsal gól a asistenci.

⇒ Útočník Tobiáš Handl

Handl znovu naskočil do TELH jako centr první formace, poslední zápas však odehrál ve čtvrté formaci s dalšími dvěma mladými puškami, Matějem Tomajkem a Tomášem Gřešem. „Vyhovuje mi to,“ pochvaloval si Handl. „S Tomájem hraju od té doby, co jsem přišel do Olomouce, to bylo ve 4. třídě. Jsme na sebe zvyklí, víme, co od sebe očekávat.“ Proti Českým Budějovicím odehrál vysoký forvard solidních 12 minut a 36 vteřin, obdobnou porci minut měl také v zápase s Vítkovicemi.

Po domácím utkání Olomouc zase čeká cestování, tentokrát navíc na druhý konec republiky do Karlových Varů. „V neděli bude dlouhá cesta, bude třeba dlouhá rozcvička ať nejsme ztvrdlí z autobusu,“ ví 18letý útočník. „Určitě musíme zítra dobře potrénovat,“ uvědomuje si. A jak rodák ze Šternberka tráví dlouhé cesty autobusem? „Po cestě jsem na sociálních sítích, bez toho bych nežil,“ zasmál se hokejista. „Pak si zdřímnu, někdy se podívám i na školu, ale to opravdu výjimečně,“ culil se.

Z kabiny soupeře: Energie přišla o hvězdné duo útočníků

Karlovarská Energie se ještě v prosinci pohybovala ve vrchních patrech TELH, po novém roce však vinou pěti porážek v řadě spadla až na sedmé místo - takový vstup do nového roku si Západočeši určitě nepředstavovali. Poprvé v roce 2021 vyhrály Karlovy Vary až pátek, když rozdílem třídy přejely Zlín (5:1). Tomu předcházely porážky od Pardubic (4:5), Vítkovic (1:4), Plzně (4:3, Litvínova (4:6) a Komety (3:0). Lépe se přitom energetikům daří na venkovních kluzištích, na kterých získali 27 ze svých 51 bodů. Proti Olomouci letos Karlovarští nastoupili jen jednou, na začátku listopadu si z plecharény odvezli výhru 1:3.

Klíčem k parádní první polovině sezóny na západe Čech bylo duo útočníků David Kaše a Jakub Lauko, oba hráči však po startu NHL zamířili za oceán a pro Energii bude velmi těžké je nahradit. Po MS juniorů se do Čech nevrátil ani brankář Jakub Bednář, který se rozhodl posílit tým Acadie-Bathurst Titan. Po novém roce do týmu ale přece jen zamířila i jedna posila, z liberce se vrátil útočník Tomáš Rachůnek.

Hlavní trenér: Martin Pešout
Hala (kapacita): KV Aréna (5 874)
Poslední utkání: Výhra 5:1 nad Zlínem.

Statistiky obou týmů:

TELH 2020/2021
HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc

umístění v tabulce
92:99 - 51 bodů
skóre a body
62:96 - 38 bodů
David Kaše 25b (6+19)

nejproduktivnější hráč
Jan Káňa 18b (11+7)
Jakub Flek - 13 branek
nejlepší střelec