Olomouc hlásí další odchody. Končí Tomášové Vošvrda a Valenta i Peter Húževka

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Období před startem suché přípravy se nenese jen v duchu oznamování příchodů nových hráčů, ale také odchodů. Ty se nevyhnuly ani olomouckému klubu. Jak už jsme informovali, na Hané nebude pokračovat Dávid Buc, ani Radim Kucharczyk. Skupinka hráčů, kteří v další sezóně neobléknou dres s kohoutem se ale rozrostla ještě o další tři hráče. Nadále probíhají jednání s Kladnem o setrvání Jana Eberleho.

Po skončení sezóny mnohá média předpovídala rozdělení brankářské dvojice. Olomoucký klub se nakonec rozhodl opustit gólman, který u Kohoutů strávil tři sezóny. Tomáš Vošvrda přišel do hanácké metropole v sezóně 2013/2014 s cílem postoupit do extraligy, což se týmu také povedlo. O rok později slavil udržení v nejvyšší soutěži, v uplynulém roce ale nebyl Tomáš Vošvrda vytěžovaný tak, jako v předchozích sezónách. Urostlý brankář se tak nakonec vydá jinou cestou. „Rozumím tomu, že chce ve 26 letech někde chytat. Věděl, že by to za Braněm (Konrádem) zřejmě bylo těžší a přestože mu bylo nabídnuto, aby zůstal, rozhodl se to zkusit někde jinde,“ řekl generální manažer Erik Fürst.

V obranných řadách došlo k jediné změně. S Olomoucí se loučí i Tomáš Valenta, který se před loňskou sezónou vrátil ke Kohoutům po tříleté pauze. Bek s číslem 92 na dresu využil možnosti bez udání důvodu odejít na roční hostování a vybral si Olomouc. Po sezóně ale hostování skončilo. „O Tomáše Valentu jsme měli za určitých podmínek zájem, je ale hráčem Zlína, se kterým po skončení hostování nedošlo k dohodě, proto u nás končí,“ uvedl.

Otazník zatím visí nad dvojici hráčů, kteří patřili ke stálicím olomouckého útoku. Michal Vodný přišel na Hanou po skončení působení ve zlínské juniorce a zůstal pět sezón, Matěj Pekr oblékal dres Kohoutů ještě o rok déle. Zatímco Vodný nechyběl v minulém roce v jediném utkání, Pekr strávil většinu sezóny v Třebíči a za Olomouc odehrál 19 zápasů. Jestli se ale zapojí do sezóny 2016/2017 prozatím není jasné. „Michalu Vodnému a Matěji Pekrovi byly nabídnuty smlouvy, které ale pro tuto chvíli neakceptovali,“ řekl generální manažer.

Nadále probíhají jednání o budoucnosti Jana Eberleho. Šestadvacetiletý útočník, který pravidelně nastupoval ve druhé lajně s číslem 15 na dresu, měl v Olomouci vyřízené roční hostování. „V případě Honzy Eberleho dál probíhají jednání s Kladem, jehož je hráčem,“ prozradil.

Olomoucký klub nadále nemůže počítat ani s Peterem Húževkou. Zkušený forvard přišel do Olomouce v polovině ledna z Vítkovic, kde se mu příliš nedařilo. Na Hané ale vytvořil útočnou trojici s dalšími dvěma Slováky, a to Tomášem Mikúšem a Františkem Skladaným a nabral druhý dech. Zatímco ve Vítkovicích se během 28 zápasech gólově neprosadil, v Olomouci si během 19 utkání připsal čtyři branky. Téměř čtyřicetiletý centr však působil na Hané jen v rámci hostování, které skončilo zároveň se sezónou.

Vedení HC Olomouc děkuje všem hráčům, kteří odchází, za výkony, které v olomouckém klubu odváděli a které pomohly týmu vybudovat si současnou pozici v nejvyšší soutěži. Poděkování patří hráčům i za reprezentaci klubu mimo ledovou plochu. Olomouc přeje v budoucnu všem hodně štěstí v nových působištích i v osobním životě.