Olomouc hostí Mladou Boleslav. Zkrotí útočnou sílu Středočechů?

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Páteční večer se v Olomouci jako tradičně nese ve znamení hokeje. Tentokrát na Hanou zajíždí Mladá Boleslav, která v posledním kole rozmetala Karlovy Vary. Utkání začne v pátek 27. 11. od 18 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Řekl o soupeři: Lukáš Nahodil

V pátek Hanáci hráli doma se Spartou, v neděli měli na programu odvetu v Praze a v úterý už zase vyjeli na led Litvínova. Poté si mohli konečně trochu odpočinout, protože další zápas TELH je na programu až v pátek. „Je to celkově náročnější, protože ty zápasy jdou za sebou a je to opravdu kvapík,“ přiznal útočník Lukáš Nahodil. Po dvou dlouhých venkovních tripech navíc Kohouti nemusí nikam cestovat.„Ale v současné době, když se hraje bez našich skvělých fandů, je víceméně jedno, jestli hrajeme doma nebo venku,“ konstatoval.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Úterní zápas v Litvínově byl dramatický až do posledních vteřin, o vítězi nakonec musely rozhodnout nájezdy. Z bodu navíc se radovali domácí a přerušili tak olomouckou sérii výher - v loňské sezóně totiž Verva na Kohouty nestačila ani jednou. „Odměnili trochu tým, mají tak pár nových hráčů a nové trenéry, takže změna je tam patrná,“ komentoval Nahodil obměněnou tvář i herní projev Litvínova. „Nepříjemný soupeř, hráli dobře, byl to velmi těžký zápas, ale nebude lehkých soupeřů v celé lize,“ uvědomuje si moc dobře dvaatřicetiletý forvard.

V pátek čeká Olomouc Mladá Boleslav, kterou svěřenci trenérského tandemu Tomajko Moták v loňském ročníku nedokázali porazit. „Boleslav se vždycky prezentovala bruslivým hokejem, takže to bude fyzicky náročný zápas,“ odtušil centr s číslem 19 na zádech. „Určitě ale máme kvalitní tým, takže když budeme plnit pokyny, můžeme uspět,“ věří v úspěch.

Hanáci se momentálně nachází ve spodních patrech tabulky, zároveň je však třeba říct, že po restartu soutěže hrály převážně se silnějšími týmy. „Měli jsme hodně těžké soupeře, ale dokázali jsme s nimi hrát po restartu vyrovnané zápasy,“ hodnotil Nahodil výkony týmu. „Dokázali jsme si, že třeba jeden z favoritů ligy Liberec s námi měl velké problémy. Výkony nebyly špatné, ale nedokázali jsme je přetavit v body,“ uzavřel své povídání.

Mladoboleslavští Bruslaři letos odehráli 12 zápasů, v nichž zaznamenali 19 bodů a patří jim tak průběžná 7. příčka v tabulce. V úterním kole pak Středočeši šokovaly celou ligu tím, že vyprovodili rozjeté Karlovy Vary 11:4. Nebyla to přitom jejich první vysoká výhra v sezóně, o pár dní předtím porazili Zlín 3:7. Na venkovních kluzištích se nicméně Mladoboleslavským příliš nedaří, z 5 utkání na ledě soupeřů získali jen 5 bodů. Zajímavostí je, že na Bruslaře jde v průměru nejméně střel v zápase ze všech extraligových týmů, konkrétně 22,75. Olomouc je oproti tomu na opačné škále, s 34,64 střelami je v této statistice na druhém místě hned za zlínskými Berany.

V létě se Bruslaři museli vyrovnat s řadou ztrát. V dubnu oznámil svůj odchod do NHL Radim Zohorna, dále se klub musel rozloučit se zkušenými útočníky Lukášem Kašparem a Jakubem Klepišem, odešla také dvojice zahraničních útočníků Žiga Jeglič a Pavol Skalický. Změny se Středočeši dočkali také v brankovišti, nové působiště si našel Marek Schwarz a Justin Peters. Mnoho nových posil se přitom v městě automobilů nepředstavilo. Z Kladna přišel Jakub Strnad, z Havířova Jakub Kotala. Novou akvizicí je také Fin Joona Jääskeläinen, který ve 12 zápasech zaznamenal solidních 6 bodů. Na úvod sezóny se týmu rozhodl pomoct také Radim Zohorna.

Statistiky obou týmů:

nejproduktivnější obránce
David Škůrek 3b (0+3)
Tomáš Dujsík 3b (0+3)
Gašper Krošelj – 6 záp. (87,90%)
Jan Růžička - 7 záp. (87,84%)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 9 záp. (92,33%)
Jan Lukáš - 4 záp. (86,05%)
13,21% - 9. místo
úspěšnost v přesilovce