Podepsal jste novou dvouletou smlouvu. Jste rád, že můžete pokračovat na Hané?

Jasně, jsem spokojený. Obě strany měly zájem o další spolupráci. Doufám, že hned od začátku příští sezóny budeme podávat dobré výkony a podaří se nám udělat nějaký úspěch.

Pro vás je asi olomoucký klub srdcovou záležitostí, že? Přeci jen jste jeho odchovancem…

Je to tak. Kluků, kteří tu vyrostli, v kádru moc nemáme. Zažili jsme toho hodně, ať už v mládeži, tak v A-týmu. Jsem tedy opravdu rád, že tu mohu být i v příštích letech, protože, jak říkáte, je to opravdu srdcovka.


„U postupu jsem toho moc neodehrál, s týmem jsem to ale prožíval“

Jak už jste zmínil, s kohouty jste zažil spoustu věcí. Co bylo pro vás tím nejlepším momentem?

⇒ Obránce David Škůrek

Těžko říct takhle na první dobrou… u postupu do extraligy jsem toho moc neodehrál, nicméně jsem byl součástí týmu a prožíval jsem to společně s ním. Tehdy pro mě byla obrovská zkušenost s nimi být a trénovat. Samotný postup pak byl samozřejmě obrovský úspěch. Nemohu ale zapomenout na juniorku, kde jsme udělali bronz. To je také jedna z kapitol, které si nesmírně cením.

Co se týče play-off, co jsme tady odehráli, tak samozřejmě jsme vyřadili Plzeň, nicméně zase to bylo jen předkolo. Předchozí série se stejným soupeřem byla zas hrozně vyrovnaná a nevyšlo nám to jen o kousek. Těžko říct, co je v tomhle víc, nicméně letošní postup do čtvrtfinále byl super, jelikož jsme Plzeň konečně skolili.

„Ze čtvrfinále mám dobrý pocit“

Přejděme nyní k hodnocení letošní sezóny. Po základní části z toho bylo až dvanácté místo, nicméně pak jste to vylepšili vítězným předkolem, které vám zajistilo čtvrtfinále. Dá to tedy zhodnotit jako úspěch?

Asi bych to rozdělil na dvě části. První byla neúspěšná, druhá úspěšnější. Základní část byla mizerná. Neměli jsme tam žádnou dlouhou sérii, bylo to takové nemastné, neslané. Pak přišlo play-off, kde jsme vyhráli tři zápasy v řadě, což se nám během těch dvaapadesáti kol snad nestalo (smích). Ten závěr nám to tedy trochu vylepšil, nicméně na příští sezónu si musíme dát pozor.

Přes Plzeň jste postoupili bez jediné porážky. Následně vás stejným způsobem vyřadila Sparta. I když konečný stav série vypadal jednoznačně, nedá se říct, že byste to Pražanům dali zadarmo…

To rozhodně ne (úsměv). Já z té série mám hrozně dobrý dojem. Sice to bylo 0:4, nicméně v každém zápase jsme nechali všechno. Jasně, nedali jsme první gól, nicméně se to dalo zvládnout, i když jsme prohrávali. Na Spartě jsme v prvním zápase srovnali na 1:1, jenže pak jsme dostali rychlý gól před koncem druhé třetiny, což byl zlomový moment. Třetí zápas doma jsme pak měli vyhrát. To nás hodně mrzelo, jelikož jsme je přehrávali. Mohlo to vypadat jinak. Myslím si, že kromě posledního utkání, kdy nám to tam napadalo, jsme byli rovnocenným soupeřem.


„Chci být stoprocentně fit“

Jaká pro vás byla sezóna z individuálního hlediska?

Nejsem úplně spokojený. Musím na některých věcech zapracovat a dalším se vyvarovat. Snad se mi na příští ročník povede připravit tak, abych odehrál všechny zápasy bez zranění. To je můj hlavní cíl.

Na to teď budete mít čas i prostor. Máte už nějaké plány na léto?

Načerpat pozitivní energii, potrénovat a celkově se pořádně nachystat. Bude to náročná sezóna, tak chci být stoprocentně fit.