Řekl před zápasem: Alex Rašner

Na úterní domácí výhru s Vítkovicemi Hanáci nenavázali. V Hradci Králové tahali od začátku utkání za kratší konec provazu. Výkon Východočechů vygradoval hlavně v prostřední periodě, po které svítil na světelné tabuli průběžný stav 4:1 pro domácí. Ve třetí třetině Mountfield ještě o jeden gól svůj náskok navýšil, a proto bez větších problémů potvrdil druhé místo v tabulce. „Necítili jsme se úplně optimálně. Nebylo to prostě ono. Kotouče nám docela skákaly, přičemž se nám nedařilo hrát směrem dopředu. Soupeře jsme ničím nepřekvapili,“ měl jasno obránce Alex Rašner.

⇒ Obránce Alex Rašner

Pětadvacetiletý zadák se v sestavě Hanáků letos napevno zabydlel. V posledním utkání odehrál něco málo přes 19 minut. „Pár kluků se zranilo, proto točíme šest obránců. Těší mě, že hrávám hodně. Vůči týmu cítím daleko větší zodpovědnost,“ přiznal.

Teď už však myslí na utkání s Libercem, se kterým budou chtít kohouti stejně jako v prvním vzájemném utkání uspět. „Potřebujeme se zlepšit v defenzívě. Jedná se o poslední utkání před pauzou, proto je třeba dát do toho všechno. Rádi bychom si body odvezli, ale musíme hrát přesně to, co na Liberec bude platit,“ uzavřel Rašner.

To nejdůležitější o soupeři

Liberec se v posledních pěti letech mohl radovat z jednoho mistrovského titulu, tří dalších finálových účastí a čtyř prvenství v základních částech. V letošní sezóně zatím mezi úplnou špičkou nepobývá. Bílí Tygři jsou v tuto chvíli devátí. Ve dvaceti odehraných zápasech si do tabulky připsali 29 bodů.

Forma svěřenců Patrika Augusty jde neustále nahoru. Po sérii čtyř porážek se Liberec chytil domácími zápasy s Litvínovem a Karlovými Vary. Uspěl pak i v Chomutově s Kladnem po výsledku 4:2. Bodoval i na konci minulého týdne, ale na Mladou Boleslav nakonec nestačil v prodloužení. Své poslední utkání odehráli Severočeši v úterý na ledě Zlína, kde vyhráli těsně 2:1.

Liberec se stále trápí především v koncovce. Je to vidět na týmové produktivitě, které vládne dvanáctibodový Tomáš Filippi. O tři kanadské body méně má jeho dlouholetý spoluhráč Michal Birner. Stabilně velmi kvalitní výkony podává brankář Petr Kváča, jenž na konci minulého ročníku nakoukl i do reprezentace. Pro Liberec je velkou komplikací vleklé zranění elitního muže obranných řad Ladislava Šmída, nad jehož pokračováním v nejbližších týdnech či měsících visí otazník.

První vzájemné utkání se lépe podařilo Hanákům, kteří na domácím kluzišti vyhráli 3:1 po brankách Jana Bambuly, Davida Krejčího a Jana Káni.

Hlavní trenér: Patrik Augusta
Hala (kapacita): Home Credit Arena (7 500 diváků)
Poslední utkání: Výhra 2:1 nad Zlínem

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc

8. místo
umístění v tabulce
7. místo
41:51 – 29 bodů
skóre a body
42:46 – 30 bodů
Tomáš Filippi 12 b (6+6)
nejproduktivnější hráč
David Krejčí 19b (10+9)
Jan Káňa 19 b (9+10)
Tomáš Filippi – 6 branek
Jaroslav Vlach - 6 branek
nejlepší střelec
David Krejčí - 10 branek
Tomáš Filippi – 6 nahrávek
Michal Birner - 6 nahrávek
nejlepší nahrávač
Jan Káňa - 10 nahrávek
Ladislav Šmíd 6b (2+4)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek 13b (4+9)
Petr Kváča – 16 záp. (92,70%)
Jaroslav Pavelka - 4 záp. (89,17%)
úspěšnost brankářů
Jan Lukáš - 13 záp. (90,55%)
Jakub Sedláček - 7 záp. (92,22%)
10,29%
úspěšnost v přesilovce
18,18%
82,28%
úspěšnost v oslabení
81,97%
193 minut
tresty celkem
165 minut