Olomouc míří do Mladé Boleslavi. Porazí Bruslaře i počtvrté v sezóně?

Petr Martínek
MLADÁ BOLESLAV - Po víkendu v domácím prostředí vyjíždí kohouti k venkovnímu duelu. Ve vzájemných zápasech letošní základní části vždy vítězili Hanáci, kteří by rádi měli s Mladou Boleslaví stoprocentní bilanci. Utkání 41. kola TELH začíná v úterý 24. ledna v 17:20, přenášet jej bude program ČT sport.

Řekl před zápasem - Jan Káňa

Olomouc si vylepšila reputaci po pátečním kolapsu s Litvínovem a Plzeň porazila 3:2. Krom branek to na ledě i pěkně jiskřilo, k vidění bylo několik bitek. „Rychlá vyloučení vyvolala frustraci na straně soupeře. David Škůrek se pak zastal celého týmu, čímž nás nakopl. Jsme moc rádi, že jsme to zvládli,“ řekl Jan Káňa o zápase, ve kterém sudí rozdali rovných sto trestných minut.

⇒ Útočník Jan Káňa

Kohoutům dopomohly k vítězství proměněné přesilovky. „O naší výhře rozhodla touha vyhrát. Šli jsme do toho, že to urveme a v průběhu utkání tam byla spousta dobrých věcí. Naše snaha přinesla tu nejlepší odměnu,“ pokračoval útočník s číslem 9 na zádech.

Mora se už soustředí na utkání v Mladé Boleslavi, se kterou má letos velice kladnou bilanci. V domácím prostředí ji porazila 2:1 a 2:0. Na ledě soupeře v 15. kole vyhrála po nájezdech díky výbornému výkonu gólmana Jana Lukáše.

To nejdůležitější o soupeři

Dobrý start Středočechů zastavila říjnová série proher. Vyhrát se nepovedlo šestkrát po sobě a zisk tří bodů přišel až po jedenácti zápasech, chcete-li po měsíci a devíti dnech. Veseleji bylo, když Bruslaři zvládli tři zápasy v řadě proti Brnu, Litvínovu a Hradci Králové. Začátek prosince je ale uvrhl zpět do výsledkové krize, ve které prohráli i na hanáckém ledě 0:2. Za celý prosinec si hráči Mladé Boleslavi nadělili jen čtyři body ze sedmadvaceti možných. A právě po této krizi nastaly v kádru loňského semifinalisty velké změny.

Čtyři dny po začátku roku 2023 se s postem hlavního trenéra rozloučil Ladislav Čihák, kterého pak ve funkci nahradil Jiří Kalous. Průvan proběhl i v hráčské kabině, došlo k výměnám napříč kluby nejvyšší soutěže. Z Hradce Králové přišel útočník Kelly Klíma, opačným směrem putoval Jan Eberle. Mladá Boleslav měnila také s pražskou Spartou. Klub pustil produktivního Pavla Kousala, do města automobilů přišel na hostování Daniel Přibyl. Hostovat poslali Středočeši útočníka Jakuba Kotalu, který nově obléká dres Vítkovic.

Ve ŠKO-ENERGO Areně přivítali i zahraniční posilu v podobě švédského útočníka Tima Söderlunda. A pár dnů nazpět se do české soutěže vrátil z francouzského angažmá Ondřej Roman, který si pro své další působení zvolil zelenobílý dres. Po těchto změnách Mladá Boleslav častěji vyhrává. Brnu vstřelila hned sedm gólů, porazila Hradec Králové, Vítkovice nebo Třinec, ale v neděli nestačila na Spartu 1:4.

Jen dvacet kanadských bodů stačí, aby byl slovenský útočník Róbert Lantoši vůdcem kanadského bodování Mladé Boleslavi. Za ním se drží Ondřej Najman, který dosud zaznamenal sedmnáct bodů a s devíti brankami je nejlepším střelcem Bruslařů. Ostatně celý tým má problém se střílením gólů, jeho 83 přesných tref je nejmenší počet v celé Tipsport extralize. Víc prostoru v brankovišti dostává Filip Novotný, který odchytal 26 zápasů. Jeho slovinský kolega Gašper Krošelj nastoupil do brány osmnáctkrát.

Soupiska BK Mladá Boleslav

Brankáři: Gašper Krošelj, Marek Stuchlík, Filip Novotný.

Obránci: Pavel Pýcha, Martin Pláněk, Radek Jeřábek, Alex Lintuniemi, David Štich, Adam Jánošík, Karel Křepelka, František Hrdinka, David Bernad.

Útočníci: Tomáš Fořt, Jan Stránský, Mário Lunter, Róbert Lantoši, David Šťastný, Matyáš Kantner, Kelly Klíma, Daniel Přibyl, Martin Beránek, Maris Bičevskis, Ondřej Najman, Jan Půček, Vojtěch Polák, Michal Simon, Tomáš Šmerha, Jan Závora, David Dvořáček, Vojtěch Hradec, Ondřej Roman, Tim Söderlund.

Hlavní trenér: Jiří Kalous
Hala (kapacita): ŠKO-ENERGO Arena (4200)
Poslední utkání: Prohra 1:4 s HC Sparta Praha

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
BK Mladá Boleslav – HC Olomouc

umístění v tabulce
83:97 - 51 bodů
skóre a body
103:99 - 64 bodů
Róbert Lantoši - 20 b (5+15)
nejproduktivnější hráč