Olomouc míří do Mladé Boleslavi! Prodlouží bodovou šňůru?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Nabitý program nejvyšší české soutěže pokračuje, a tak čeká Kohouty po jednodenní pauze další utkání. Hanáci míří až do Mladé Boleslavi, kde budou chtít natáhnout svou bodovou šňůru. Olomouc už se letos jednou s Bruslaři utkala, tehdy se ale z výhry radovali Mladoboleslavští. A právě první prohru chtějí Hanáci Mladé Boleslavi vrátit. Jestli se jim to povede můžete zjistit v úterý od 17:30.

Po skalpu Třince se Kohouti vydali na led Sparty. Tam ale museli Hanáci dotahovat dvoubrankovou ztrátu a i když to se jim povedlo, na tři body už nedosáhli a po nájezdech se museli smířit s jedním. I tak ale velice cenným. „Můžeme být spokojení s tím, že jsme bodovali, ale podle toho, jak jsme hráli, si myslím, že jsme měli na víc než na jeden bod. Na jednu stranu je to škoda, ale na druhou, dotáhnout na Spartě, ať už byli v jakékoliv herní pohodě, dvoubrankovou ztrátu, se cení a můžeme se od toho odrazit,“ uvažoval Jan Eberle.

Olomouci se v posledních kolech daří. Vítěznou šňůru překazila až prohra se Spartou, předtím však Hanáci vyzráli na Hradec Králové, Zlín a Třinec. „Zatím máme bodovací šňůru, takže nejde být nespokojení. Daří se nám a myslím, že je na nás vidět, že jsme v herní pohodě, takže je to pro nás takové klidné období. Budeme ho chtít natáhnout na co nejdéle, abychom sebrali co nejvíc bodů,“ řekl rozhodně.

V dalším vloženém kole vyzvou Kohouti vzdálenou Mladou Boleslav. Ta navíc pro neuspokojivé výsledky vyměnila trenéry. Patrika Augustu tak nahradil bývalý kouč Ocelářů Vladimír Kýhos. „To, že vyměnili trenéra, je určitý impuls do kabiny. Snaží se s tím, že teď nejsou spokojení se svým umístěním, něco udělat,“ tvrdil osmadvacetiletý hokejista.

V prvním vzájemném utkání se ze zisku tří bodů radovali Bruslaři, Hanáci ale chtějí týmu z města Škodovek vrátit i s úroky. Dobře si ale uvědomují sílu svého soupeře. „Mají rozhodně kvalitní hráče v útoku. Budeme chtít, aby se oni přizpůsobili tomu, jak hrajeme my a nečekat, s čím na nás vletí oni,“ měl jasno olomoucký útočník.

Olomouc čeká už druhé vložené kolo během čtrnácti dnů. A rozhodně není v nejbližší době posledním. Nabitý program ale Janu Eberlemu vyhovuje. „Když je více zápasů, rychleji to utíká a pokud má ten tým zrovna formu, je to asi spíš dobře,“ dodal.

Z KABINY SOUPEŘE: Mladá Boleslav chce výš, a tak sáhla ke změně trenéra

Mladá Boleslav nebyla se svými výkony v posledních zápasech příliš spokojená, a tak přišlo, pro mnohé překvapivé, řešení. Trenéra Patrika Augustu tak vystřídal bývalý kouč Třince Vladimír Kýhos. Po třech nepovedených kolech, kdy Bruslaři nejprve podlehli Vítkovicím 1:4, poté Litvínovu 3:6 a nakonec těsně nestačili na Hradec Králové (1:2sn), se tak tým z města Škodovek mohl radovat ze zisku tří bodů, když Zlínu nasázel šest branek a sám inkasoval jen jednou.

Mladoboleslavští zatím sází mezi třemi tyčemi na Brandona Maxwella, který odchytal čtrnáct zápasů a jeho úspěšnost se zatím zastavila na čísle 92,77 %. V obraně se nejvíce daří bývalému zlínskému bekovi, a to Oldrichu Kotvanovi, který jeden gól sám dal a na šest přihrál. Bodování vyrovnaného bruslařského útoku vede pro změnu ex-třinecká trojice, a to Jakub Orsava (6+5), Lukáš Žejdl (3+8) a Jakub Klepiš (7+3), který je se sedmi góly i nejlepším mladoboleslavským střelcem.

V tabulce patří Bruslařům zatím osmá příčka, na sedmou Spartu ale ztrácí pouhý bod. Naopak na paty Mladé Boleslavi se stejným počtem bodů, tedy třiceti, šlapou hned dva týmy, a to Chomutov a Liberec. Na Olomouc ztrácí Mladoboleslavští body čtyři.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Vladimír Kýhos
Hala (kapacita): ŠKOENERGO Aréna (4 200)
Poslední utkání: Výhra nad Zlínem 6:1