Olomouc se pokusí prodloužit vítěznou sérii na neutrální půdě

Petr Luzar
O L O M O U C - Olomoucká Mora se veze na vlně euforie. Z osmi přípravných zápasů slavili Hanáci hned šestkrát, a v pátek se navíc pokusí prodloužit čtyřzápasovou vítěznou šňůru proti Dukle Trenčín, kterou už doma převálcovali výsledkem 6:3. V něm se bodově dařilo hlavně útočníkovi Janu Knotkovi. Utkání se odehraje v Dubnici nad Váhom od 18 hodin.

Hráči Olomouce chytili slinu. Vítěznou slinu v podobě čtyř vyhraných zápasů v řadě. Historie vzájemných duelů se slovenským soupeřem mluví jasně ve prospěch červenobílých. Z posledních devíti zápasů se v osmi případech radovali hráči s kohoutem na hrudi. V prvním letošním střetnutí se navíc dařilo útočníkovi Janu Knotkovi, který si připsal dva body (1+1), stejně jako v minulém duelu proti Brnu (0+2). „Je to samozřejmě lepší, když se hráč bodově prosadí. Dodá mu to klid a sebevědomí,“ popsal Knotek pocity z produktivních zápasů.

Jak již bylo zmíněno, Olomouc má za sebou velice povedené léto, když dokázala, až na kazašský Kokšetau, porazit každého soupeře v přípravě. Pravda, brněnská Kometa v prvním klání Olomouc vynulovala, ale i ta nakonec v odvetě padla. „Je to fajn. Samozřejmě nikdo nechce prohrávat, ale zase není na místě tyhle výsledky přeceňovat. To, že se nám daří v přípravě neznamená, že vlétneme do základní části a budeme všechny přehrávat. Liga bude úplně o něčem jiném. Osobně jsem toho názoru, že pro zvýšení sebevědomí je to fajn, ale nesmí se nám to moc dostat do hlav. Musíme ještě na určitých věcech zapracovat. V některých vítězných zápasech výkony nebyly moc dobré,“ zůstal Knotek nohama na zemi.

Krom zahraničního soupeře duel okoření také fakt, že Mora zápas neodehraje na domácím kluzišti Trenčína, jak bylo původně v plánu, ale pojede se o 20 kilometrů vedle, konkrétně do Dubnice nad Váhom. Posunul se i začátek úvodního buly, a to na 18 hodin. Že by se ale Knotek na tento detail nějak soustředil, to určitě ne. „Mně je to úplně jedno. Dubnica je od Trenčína 20 minut autem, takže on to už není ani takový rozdíl. Možná i cesta bude časově stejná. Jedeme zkrátka na Slovensko, a kam, to moc neřešíme. Ani nevím, jak vypadá stadion, ale my jsme zvyklí z plecharény na všelijaké podmínky,“ nenechal se jednatřicetiletý forvard rozhodit.

To nejdůležitější o soupeři:

Loňskou základní část zakončil bývalý celek olomoucké brankářské jedničky Branislava Konráda na šestém místě se ziskem 93 bodů. Ve vyřazovacích bojích ale Trenčín padl v pětizápasové bitvě proti budoucímu finalistovi z Nitry. Ani přípravné zápasy nezahájili slovenští sousedé nejlépe. V prvních třech duelech si připsali tři porážky v řadě. Nejdříve podlehli 1:4 v Brně, o dva dny později prohráli 3:4 ve Vsetině a poté padli v Olomouci. Následovala třízápasová série výher na úkor Karlových Varů, Bratislavy a Havířova, kterou utnuli až hokejisté Vítkovic. Následovala výhra proti Vsetínu a prohra proti Zlínu.

Pro pravidelné návštěvníky přípravných střetnutích není HK Dukla Trenčín neznámým protivníkem. Za poslední čtyři roky mohli příznivci v plecharéně vidět hned čtyři vzájemné zápasy. Všechny skončili triumfem domácích, stejně jako většina duelů v Trenčíně, až na ten poslední. V něm exceloval dnes již olomoucký forvard Marek Hecl, který tehdy dvakrát skóroval, a výrazně se tak podílel na ukončení vítězné série kohoutů.

Hlavní trenér: Ján Pardavý

Hala (kapacita): Zimní stadion Pavla Demitry (6 150)

Poslední utkání: Prohra ve Zlíně 6:2

Srovnání loňské sezóny:

HC Olomouc HK Dukla Trenčín
85 (6.) Body (umístění) 93 (6.)
Zbyněk Irgl (22+8) Nejproduktivnější hráč Branko Radivojevič (13+31)
Zbyněk Irgl (22) Nejlepší střelec Marek Hecl (20)
Jan Lukáš (92,32%)
Branislav Konrád (91,16%)