Olomouc vyráží do Plzně! Vyhrají Hanáci třetí venkovní utkání v řadě?

Daniel Fekets
O L O M O U C – Olomoucké hokejisty čeká první ze série čtyř zápasů, ve kterých se utkají s loňskými semifinalisty extraligy. Hanáci mají rozhodně co napravovat, neboť v minulém utkání prohráli s Kladnem v poměru 1:3. Přesto se však tým Zdeňka Motáka pokusí navázat na dvě předchozí vítězství ze stadionů soupeře. Utkání v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně začíná v pátek 22. 11. 2019 od 17:30 hodin.

Vyprodaná olomoucká plecharéna v neděli nezažila úspěšný tříbodový večer. Hanáci totiž nenavázali na dvě předchozí vítězství. Vstup do střetnutí s kladenskými Rytíři nebyl povedený. Kladno už ve 26. minutě vedlo o tři góly, na jedinou trefu se domácí zmohli až pár minut před koncem zásluhou Zbyňka Irgla. „Pro nás to byl důležitý zápas po dvou výhrách. Určitě jsme na ně chtěli navázat. Snažili jsme se potvrdit zlepšenou výsledkovou a herní formu, ale bohužel se nám nepovedlo bodovat. Vrátili jsme se zpátky na zem a velmi nás porážka mrzí,“ vracel se k utkání s Kladnem útočník Petr Kolouch.

⇒ Útočník Petr Kolouch

Jak už bylo řečeno, olomoučtí hokejisté uplynulé venkovní zápasy zvládli. Těsně před reprezentační přestávkou vyhráli na ledě karlovarské Energie a v rámci 18. kola zvítězili v prodloužení v Pardubicích. Zlepšené výsledky z venkovních kluzišť mohou být pro Kohouty tou správnou vzpruhou. „Teď už se nemůžeme dívat ani na jednu stranu. Následující zápasy už bychom měli brát jako play off a takhle se k tomu postavit. Bodová ztráta narůstá, a o to větší motivaci musíme mít. Předchozí venkovní zápasy jsme vyhráli, takže s tímto cílem musíme jít i do zápasu s Plzní,“ burcoval ostravský rodák.

Kohouti v následujících dnech vyhlíží velmi těžký los. Po zápase v Plzni narazí v neděli na Liberec, následně je čeká hned v úterý těžká bitva v Brně a následující pátek změří síly s posledním extraligovým šampionem z Třince. Nyní se však svěřenci Zdeňka Motáka a Jana Tomajka soustředí na páteční utkání. Indiánům mají z jarních vyřazovacích bojů rozhodně co vracet. „Odešel jim Honza Kovář, ale na druhou stranu přišel Tomáš Mertl. Společně s Milanem Gulašem tvoří obrovskou sílu, kterou ale má celý mančaft Plzně. Hráli jsme s nimi nedávno play off, takže tak trochu víme, co od nich můžeme čekat. Mají smrtící přesilovky a hlavně na ně si musíme dát pozor. Trenéři už tréninky směřovali na tento zápas, takže snad budeme dobře připraveni,“ doplnil osmadvacetiletý centr.

To nejdůležitější o soupeři:

Plzeň v posledních týdnech začíná potvrzovat roli jednoho z adeptů na nejvyšší příčky. Tým Ladislava Čiháka bodoval v sedmi zápasech v řadě a navíc se vyšvihl na třetí místo tabulky. Škodovka získala 36 bodů v osmnácti zápasech. Na druhý Třinec, jenž má na svém kontě 40 bodů, má tři zápasy k dobru. Minulé extraligové kolo Plzeň prohrála v prodloužení na ledě Mladé Boleslavi.

Poslední prohru v základní hrací době zažili plzeňští fanoušci 19. října s Kometou. Poté se Západočeši náramně zvedli a díky fantastické formě Milana Gulaše, který suverénně vede produktivitu extraligy, vystoupali na třetí stupínek. Loňský bronzový medailista má ve svém kádru několik dalších kvalitních hráčů. Skvělé výkony v brankovišti podává Dominik Frodl. Jasným lídrem v defenzívě mužstva je reprezentační obránce Michal Moravčík a o góly se kromě již zmiňovaného dua Gulaš – Mertl stará také Luboš Rob, Vojtěch Němec nebo bývalý olomoucký útočník Jan Eberle.

Minulý vzájemný zápas spadá do 7. kola. Olomouc tehdy nevsítila Plzni ani branku a prohrála 0:4. Tato prohra započala nelichotivou sérii domácích porážek olomouckých Kohoutů. Pro Hanáky je Plzeň starý známý soupeř. Hned třikrát se tyto dva týmy střetly ve čtvrtfinále play off, naposledy v březnu letošního roku. Vždy se radoval západočeský tým, avšak poslední vzájemná série se protáhla na sedm zápasů. V rozhodujícím klání byli šťastnější Indiáni, vyhráli totiž 3:2.

Hlavní trenér: Ladislav Čihák
Hala (kapacita): LOGSPEED CZ Aréna (8 236 diváků)
Poslední utkání: Prohra 3:4 v prodloužení s Mladou Boleslaví