Olomouc vyráží na sever Čech, čeká ji souboj s Litoměřicemi

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - Po domácí výhře nad Kadaní se Hanáci chystají na dlouhou pouť až do Litoměřic. Tamní tým HC Stadion Litoměřice svůj úvodní duel v Hradci Králové prohrál 2:4, přičemž své dvě trefy vsítil až v posledních třech minutách klání. I když Mora hraje venku, je v tomto utkání favoritem, přesto by neměla svého soupeře podcenit. Zápas začíná v 17 hodin v litoměřické Kalich Areně.

Příprava Litoměřic nebyla ani pozitivní, ani negativní, alespoň co se výsledků z přátelských soubojů týče. Stadion jich odehrál celkem dvanáct, přičemž polovinu vyhrál a polovinu také prohrál. Nejméně se mu dařilo s Kadaní, se kterou dvakrát prohrál 0:5.

⇒ HC Stadion Litoměřice
V prvním ostrém zápase sezóny odjely Litoměřice vybojovat body do Hradce Králové, kde však jejich snaha vzala za své po úvodních dvou třetinách, kdy Severočeši prohrávali 0:3. I když ve třetí části tým VCES přidal ještě jednu branku, Litoměřice se nevzdaly, a nakonec dokázaly nepříznivý stav stáhnout alespoň na konečných 2:4.

Po utkání s Hradcem Králové přiznal litoměřický trenér Daniel Tvrzník, že jeho mužstvu přidělilo rozlosování na úvod hokejově vyspělejší celky. „My jsme věděli, že los na začátek máme těžký. Hradec je hodně kvalitní tým, Olomouc nás loni dvakrát hladce přeběhla. Víme, že v těchto zápasech nemáme co ztratit.“ Přesto však věří, že v Kalich Areně se Litoměřicím bude proti Olomouci dařit více. „Doma chceme určitě podat lepší výkon. Doufám, že přijde hodně lidí, kteří nám pomůžou. Věřím, že s Olomoucí předvedeme lepší zápas a o body se porveme.“

⇒ Štefan Žigárdy
Pro Moru však hraje právě fakt, že v minulé sezóně Stadion dvakrát přehrála, poprvé 5:0, pak doma 4:1. Přesto by duel v Litoměřicích neměla brát na lehkou váhu. „Nejspíš budou hrát na brejky. Pokusí se na nás vlétnout od začátku utkání, aby mohli rozhodnout zápas co nejdříve. Věřím ale tomu, že si utkání pohlídáme stejně jako proti Kadani a dovedeme ho do vítězného konce,“ vyjádřil se po středečním klání brankář Štefan Žigárdy.

Olomoucký gólman ale přiznává, že se duel s Litoměřicemi nemusí vyvíjet podle jeho slov. „Každý zápas je jiný a může se vyvíjet zcela jinak. Můžeme na ně vlétnout, dát rychlé branky a zápas bude v naší režii. Máme na to tým a určitě se do Litoměřic nepojedeme jenom dívat na stadion, jak říká trenér.“

Utkání mezi celky HC Stadion Litoměřice a HC Olomouc bude zahájeno v 17 hodin v Kalich Areně v Litoměřicích. Zápas můžete také sledovat v pravidelném textovém on-line přenosu. Duel bude řídit trojice arbitrů Horák – Flegl, Zíka.

Sestavy z posledních utkání

HC Stadion Litoměřice: Salfický – Hora, Kříž, Kružík, Drábek, Suchý, Holomek, Smetana, Soukup – Tvrzník M., Šinágl, Kafan, Hašek, Slížek, Horčička, Novák, Hlusička, Gengel, Zavřel, Belay, Tůma. Trenér: Daniel Tvrzník.

HC Olomouc: Žigárdy – Lhotský, Nedbálek, Horák O., Mikel (C), Bartoň, Ondrušek, Staněk, Kotvan – Pekr, Dopita, Selingr – Pšurný, Marosz, Haluza – Kucharczyk, Řípa, Šlahař – Rác, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

ZDROJ, FOTO: www.hclitomerice.cz