Benjamínkem týmu je Tobiáš Handl, který letos v červenci oslavil své 18. narozeniny. Šternberský rodák přitom do extraligy naskočil už předloni coby teprve 16letý! „Myslím, že kluci mě vzali dobře, ale nějak nevnímám, to že jsem nejmladší,“ přemýšlel olomoucký junior. „Kdekoliv jsem hrál, tak jsem byl všude nejmladší, takže to je pro mě úplně normální, třeba sbírání puků, chystání věcí na zápas atd.,“ dodal. Kromě nesporného talentu se Handl mohl pyšnit na svůj věk impozantními mírami. To mu ostatně vydrželo do dneška, se svými 195 centimetry je po Davidu Škůrkovi druhým nejvyšším hráčem Hanáků. „Vždycky jsem patřil k těm vyšším, ale nikdy jsem nevyčníval tolik, přišlo mi to jak ze dne na den, že jsem vyrostl,“ smál se Handl. O jeden centimetr méně potom měří další útočník, Vilém Burian. Magickou hranici 190 centimetrů pak překonává nová olomoucká akvizice Tomáš Gřeš.

⇒ Útočník Tobiáš Handl

Je pravda, že po letních odchodech a příchodech tým Olomouce omladil a klesl také jeho věkový průměr na 26 let, přesto se však na soupisce týmu najde hned několik hráčů ve věku kolem 35. Nejstarším veteránem je kapitán Martin Vyrůbalík, který v lednu oslaví své 40. narozeniny. V obraně najdeme dva zkušené čtyřiatřicetileté borce - Jiřího Ondruška a Jana Švrčka. Zajímavostí je, že Ondrušek zatím svou téměř celou kariéru (s krátkými hostovacími epizodami v Šumperku a Vítkovicích) odehrál v olomouckém dresu! Nejstarším útočníkem je 35letý Rostislav Olesz, v útočných řadách Kohoutů pak najdeme dalších 6 třicátníků.

⇒ Kapitán Martin Vyrůbalík

Jestli v dresu Olomouce existuje někdo, s kým byste se opravdu nechtěli na ledě srazit, je to bezpochyby obránce David Škůrek. Sedmadvacetiletý bek měří 196 centimetrů a váží 111 kilogramů. Obrovitý obránce už však nejednou dokázal, že týmu umí pomoct i bodově. V loňské sezóně skončil v kanadském bodování týmu na 8. příčce se 14 body (3+11), to zároveň znamenalo, že se stal nejproduktivnějším obráncem Hanáků - o bod před Tomášem Dujsíkem. Škůrkovi se povedl také vstup do letošního ročníku, po 4 odehraných zápasech má na svém kontě 2 asistence a je druhý v týmovém hodnocení Radegast Indexu.

⇒ Obránce David Škůrek

Naopak nejdrobnějším hráčem týmu je Jan Bambula, který měří 177 centimetrů a váží 73 kilogramů. Podobně je na tom obránce Matúš Hlaváč (177 centimetrů a 81 kilogramů) a třetí brankář Vojtěch Mokry (178 centimetrů a 71 kilogramů). „Určitě to nijak nevnímám. Má to své výhody i nevýhody. Jsem hbitějším a rychlejším hráčem, zase mi ale chybí síla,“ krčí rameny Bambula. V rámci celé extraligy nicméně 177 centimetrů není zase až tak málo, například plzeňský Petr Kodýtek měří ještě o 9 centimetrů méně a na začátku tisíciletí oblékal liberecký dres obránce Pavel Maleček, který měl 162 centimetrů.

A jak jsou na tom Hanáci celkově? Kdybyste všechny hokejisty na soupisce postavili na váhu, ukáže se na jejím ciferníku číslo 2 260 kilogramů, průměrně pak hokejisté váží necelých 87 kilogramů a měří 185 centimetrů.