Olomoucká devátá třída s z Vítkovic odváží bod za remízu 4:4

Emil Weiss
O S T R A V A – V sobotu na utkání 4. kola ligy starších žáků (9. třída) přijeli do Vítkovic hokejisté z Olomouce. V duelu odvěkých rivalů měli domácí hokejisté více ze hry a v polovině první třetiny vedli již 2:0. Hostům se ale podařilo v závěru třetiny před odchodem do šaten snížit na 2:1. Druhá třetina byla herně i střelecky daleko vyrovnanější. V té naopak dali Hanáci dva góly, domácí pouze jeden. Před závěrečnou třetinou byl tedy stav utkání srovnán na 3:3. Domácí Vítkovice byly v poslední třetině střelecky jasně lepší. Na branku Kohoutů poslaly 3x více střel, ale štěstí jim nepřálo. Hanáci se nezalekli, dobře bránili a samostatnou akcí Davida Dokoupila se jim podařilo ve 48. minutě strhnout vedení na svoji stranu. Domácí ale po pěti minutách dokázali srovnat na 4:4. Po tomto gólu chtěli domácí jít ještě dále, ale střelecky se již neprosadili. Hanáci v posledních sedmi minutách dali do hry všechny síly, aby alespoň nerozhodný výsledek uhájili. Z utkání a výsledku měli nakonec větší radost Kohouti, a to i přesto, že vedení neudrželi až do konce utkání. Olomoučtí hráči měli větší produktivitu, dokázali z menšího počtu střel na branku (26) vytěžit 4 góly. Domácí na stejný počet branek potřebovali 49 střel.