Třeťáci bodovali v hokeji i ve fotbale

Tak trochu netradiční turnaj prožili olomoučtí třeťáci. Ti se pod vedením trenérů Littnera a Šimka zúčastnili v podstatě hned dvou akcí. Ve Zlíně změřili síly s domácími Berany a týmy z Brna – Kometou a Technikou.

Hokejový turnaj se odehrál systémem 4+1 na polovině hřiště. Každý tým se navíc musel rozdělit na dvě družstva, a to A a B. Mezi mantinely si vedl lépe B tým, který se umístil na skvělém prvním místě. Pomyslnou medaili ale vybojoval i A tým, který skončil třetí.

O den později se odehrál fotbalový turnaj a umístění si tentokrát obě družstva prohodila. Zatímco A tým tentokrát skončil první, druhá polovina olomouckých hráčů obsadila třetí místo!

Páťáci ovládli turnaj v Přerově

Skvěle si vedla i pátá třída Kohoutů. Svěřenci trenéra Pavla Sedláka vyrazili v posledních srpnových dnech do nedalekého Přerova. Společně s Hanáky se dvoudenního turnaje zúčastnili i domácí Zubři, Frýdek-Místek, Písek, Vítkovice nebo liberečtí Bílí Tygři.

Turnaj se odehrál systémem „každý s každým“, Kohouti tak odehráli celkem pět zápasů. Během prvního dne se postavili Písku a Přerovu, o den později změřili síly s Frýdkem-Místkem, Libercem a Vítkovicemi. V konkurenci dalších pěti soupeřů nakonec Olomouc vybojovala krásné první místo!

Devítka vybojovala na vyrovnaném turnaji v Šumperku stříbro

Úspěch slavili i deváťáci. Ti odcestovali na led Šumperka, kde vyzvali domácí Draky, Prostějov a Kroměříž. Turnaj devítek se odehrál systémem zvlášť bodovaných dvacetiminutovek, tedy 2 x 20 a prodloužení, případně tři nájezdy.

První dvacetiminutovku se Šumperkem zvládli lépe domácí, kteří ji vyhráli 1:0, v té druhé se ale lépe dařilo Olomouckým a po výsledku 2:1 ve prospěch Kohoutů nakonec musely rozhodovat nájezdy. V dovednostní disciplíně se štěstí přiklonilo na stranu Šumperka, který se tak mohl radovat z výhry. I duel s Prostějovem se změnil v drama. Kohouti s prostějovskými hokejisty nejprve remizovali 1:1, druhou polovinu vyhráli 1:0. I bonusový bod za prodloužení nakonec získali hráči v červeno - bílé kombinaci. Ani třetí utkání nebylo jednoduché. Kohouti s Kroměříží dvakrát remizovali (1:1 a 0:0), prodloužení ale ovládla Kroměříž. Hanáci se přesto mohli radovat z úspěchu a domů si přivezli druhé místo.

FOTO: Ilustrační foto