Olomoučtí gameři nestačili na Spartu

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Úterní večer se nesl ve znamení ENYAQ Hockey League. Hanáci nastoupili proti výběru pražské Sparty. Do zápasové série vstoupili výhrou, Tomáš "Indris" Indra porazil Filipa "arcadeCZ" Noska 5:4. Další dvěma olomouckým gamerům už se ale tak nedařilo, Kryštof "Krishot58" Kříž podlehl Marianu "OiSmjan1k" Janikovi 5:8 a Milan "FikussCZ" Orlík nestačil na Dominika "MrMako18" Makovského. Sparta navíc dokázala vyhrát první ze zápasů dvojic a o její celkové výhře tak bylo rozhodnuto. Olomoučtí Indris s Fikussem pak v závěrečném zápase dokázali vybojovat alespoň bod, který může být důležitý při postupu do playoff.

Úterní večer otevřel zápas Indise s arcadeCZ. „Na utkání jsem se těšil, protože se s Filipem známe a hrajeme spolu velmi často. Bereme to s kamarády jako takové menší derby,“ pousmál se olomoucký gamer. V zápase přitom Indris musel několikrát dotahovat skóre. „Utkání se pro mě nevyvíjelo vůbec dobře, pokaždé jsem musel skóre dotahovat,“ přitakal. „Po 2. třetině jsem prohrával dokonce o 2 góly, což mě nutilo přemýšlet , zda se mám držet zvolené taktiky, nebo ho překvapit změnou. Začal jsem hrát více agresivně a věděl jsem, že když dám rychlý gól, tak znervózní. Gól naštěstí přišel opravdu brzy - v 1. minutě 3. třetiny. Utkání nakonec rozhodla branka Erika Lindrose 40 sekund před koncem,“ shrnul vývoj prvního zápasu série Indris. „Musím podotknout, že podotknout, že Arcade byl v zápase mnohem lepší, pěkně držel útočné pásmo a celkově mě hodně překvapil. Já doplácel na své špatné vhazování, ale jsem rád, že jsem utkání nakonec zvládl,“ dodal.

⇒ Tomáš „Indris“ Indra

Druhý zápas odehrál Krishot58 proti OiSmjan1kovi. „Pro mě to byl hodně těžký zápas, i když jsem měl z videa nastudovanou taktiku soupeře, jeho rychlost na křídlech a důrazný tah na branku nejednou překvapil,“ přiznal Krishot. „Obrana bohužel nestačila na elitní útoky Sparty a celý zápas jsem jen doháněl ztrátu,“ smutnil po zápase.

Také třetí utkání, v němž se Milan "Fikusscz" Orlík s Dominikem "MrMako18" Makovským vyzněl lépe pro pražský celek, přestože Olomouc v zápase vedla. „Zápas jsem prohrál 5:3. Bohužel opět se stalo to, co je u mě zvykem, a to nezvládnutí 3. třetiny. Když vedu 2:17 minuty před koncem zápasu, tak to nemůžu ztrácet. Mrzí mě, že jsem to klukům pokazil. Kdybych vyhrál, mohli jsme vyhrát celou sérii,“ povídal Krishot smutně.

Když pak Krishot s Indrisem nestačili na duo ArcadeCZ OiSmjan1k (1:2), bylo rozhodnuto o tom, že výhru si z této série zapíše Sparta. Hanáci však dokázali zabojovat alespoň v závěrečném klání, v němž Indris s Fikussem přetlačili dvojici ArcadeCZ MrMako. „Do rozhodnuté série jsme šli s Fíkusem s tím, že pokud chceme play-off, tak musíme zamakat. Bude totiž rozhodovat skóre, které nehraje v náš prospěch,“ uvědomoval si před závěrečným kláním Indris. „Prohrávali jsme 0:2 a vypadalo to, že tento zápas prohrajeme. Snažil jsem se motivovat Fíkuse, že je to důležitý bod a že tam musíme nechat všechno. Utkání se nám podařilo otočit na 3:2, za což jsem moc rád,“ řekl s úsměvem.

Hanáci však budou muset na porážku rychle zapomenout, protože teď je před nimi těžký zápas s favoritem soutěže z Litvínova. „Je třeba se z prohry oklepat co nejrychleji,“ uvědomuje si Indris. „V dalším kole nás čeká favorizovaný Litvínov, který pomýšlí na celkové vítězství. Doufám, že je překvapíme stejně jako Třinec a odvezeme si 3 body,“ věří olomoucký gamer v lepší zítřky. „Nenecháme jim to zadarmo",“ přizvukoval Fikuss.

Další kolo ENYAQ Hockey League se odehraje ve čtvrtek 28. ledna, Hanáci v něm od 16:30 vyzvou Litvínov. Utkání můžete sledovat na Indrisově či Fikussově Twitch kanálu.

Podrobné výsledky 7. kola:

HC Olomouc vs HC Sparta Praha - celkové skóre - 2:3

Indris vs arcadeCZ 5:4