Opět jsme ukázali charakter, těší Lukáše Nahodila po výhře na Spartě

Daniel Fekets
P R A H A - Na utkání 16. kola Tipsport extraligy budou olomoučtí příznivci dlouho vzpomínat. Mora na ledě Sparty prohrávala zhruba v polovině utkání 0:2, nicméně poté sklapla pověstná Csaplárova past a Hanáci si po výhře 5:2 odvezli všechny tři body. Mohli si tak užít vítězství i se stovkami svých fanoušků.

V první třetině se střelecky prosadil pouze Dominik Simon, na jehož trefu navázal v přesilovce ve druhé dvacetiminutovce Michal Řepík. Kohouti ještě v 35. minutě ztráceli dvě branky, poté však úspěšně zamířil Jan Bambula a rázem zadělal na velký obrat. „Za stavu 0:2 jsme se zvedli, protože máme skvělý tým. Řekl bych, že jsme opět ukázali výborný charakter. Nebojíme se padnout do střel, hrajeme soudržně, a to se pak odráží i na výsledcích. Funguje to. Doufáme, že to tak bude co nejdéle,“ řekl Lukáš Nahodil.

⇒ Útočník Lukáš Nahodil

Ještě před druhou pauzou srovnal Jakub Orsava a na začátku závěrečného dějství překlopil vývoj na stranu Olomouce právě Lukáš Nahodil. Útočník s číslem 19 věděl, že gól bude platit, poněvadž ve chvíli vstřelení branky natlačil Jakuba Orsavu do sparťanského brankoviště domácí Sobotka. „Branka na 3:2 nám určitě pomohla. I tím, že padla hned na začátku třetí třetiny. Ani na vteřinu jsem nepochyboval, protože jsem neviděl nic, co by tam mohlo být špatně,“ pověděl.

Poté ještě dvakrát skóroval Jan Káňa, a proto musela Sparta kousat porážku 2:5. Hanáci tedy pražský tým zdolali i podruhé v ročníku. „Zápas to byl výborný, cesta krásná, fanoušci nadšení. Co víc si můžeme přát?“ tázal se spokojeně.

U fantastických olomouckých příznivců se centr první formace ještě jednou zastavil. „Dalo by se říct, že jsme se cítili jako doma. Všichni jsme slyšeli, že naši fanoušci překřičeli fanoušky Sparty. Krásné. Atmosféra parádní a my jsme hlavně nadšení ze zisku tří bodů,“ chválil.

Po výborné první čtvrtině, ve které Mora uhrála 24 bodů, úspěšně vstoupila i do čtvrtiny druhé. V tabulce si upevnila postavení mezi nejlepšími čtyřmi celky. „Za čtvrté místo v tabulce jsme samozřejmě rádi, ale sezóna je ještě dlouhá. Základ k úspěchu i v dalších zápasech bude hrát pořád ten stejný hokej. Myslím si, že nám vychází,“ zakončil Nahodil.