Opět po dvou týdnech jede Olomouc bojovat o body do Pardubic

Daniel Fekets
P A R D U B I C E - Po necelých dvou týdnech vyjedou Hanáci znovu na pardubický led. S Dynamem se utkají naposledy v základní části a cíl mají jasný. Pokusit se bodovat i tentokrát na kluzišti soupeře. Dohrávka 16. kola Tipsport extraligy se odehraje v pondělí 15. 2. 2021 od 18:00 v pardubické Enteria areně.

Řekl před zápasem: Jan Tomajko

Kohouti mají za sebou pět dnů, ve kterých se nehrál žádný soutěžní zápas. Poslední utkání odehráli v Karlových Varech, kde i díky dvěma brankám obránce Jiřího Ondruška dokázali vyhrát 4:3 v prodloužení. „Mohli jsme mít tři body, protože ještě ve třetí třetině jsme vedli o dva góly, ale vzhledem k předchozím výsledkům získané dva body bereme. Byla to pro nás solidní vzpruha před reprezentační přestávkou. Doufám, že na tento výsledek navážeme i v Pardubicích,“ řekl trenér Jan Tomajko.

⇒ Trenér Jan Tomajko

Poté nastínil, jaký měli Hanáci v předchozích dnech program: „Měli jsme dva dny volna a pak od pátku tři tréninky. Moc toho samozřejmě natrénovat nejde. Šlo spíše o to, aby si kluci odpočinuli a nabrali chuť do příštích kol, protože nás čeká opravdu velké množství zápasů. Budeme hrát pět utkání v devíti dnech. Doufám, že nám tři tréninky stačily, a na samém konci sezony to bude lepší než v předchozích týdnech.“

Pozitivní zprávou je, že do plného tréninku se zapojila i dvojice hráčů, která v minulých kolech z důvodu zranění nemohla nastoupit. „Z marodky se nám vrátili Vojta Tomeček a Honza Káňa, to je samozřejmě pozitivní zpráva. Uvidíme, jak to bude dál. Už jsme tak trochu naříkali, poněvadž vždy, když se někdo vrátil, tak jiný nám zase ze sestavy vypadnul. Ale jsme rádi, že se marodka trochu vyprázdnila,“ oddechl si.

Olomoucké hokejisty zároveň čeká úplný závěr základní části, ve kterém budou bojovat o postup do předkola play-off. Na hlavního konkurenta drží deset kol před koncem náskok devíti bodů. „Na tabulku jsem se určitě díval. Nedá se nic dělat, předkolo si prostě musíme vybojovat sami. Máme to ve svých rukou, takže záleží jen na nás,“ uvědomuje si olomoucký lodivod.

Další krok za postupem může celek z Hané udělat na pardubickém ledě. Hanáky ale rozhodně nic jednoduchého nečeká. Sílu soupeře si trenér Tomajko moc dobře uvědomuje. „Pardubice mají výborný pohyb. Zároveň mají velmi šikovné hráče, kteří umí s pukem. Technických hokejistů tam je hodně, proto si myslím, že nás čeká opravdu těžké utkání. Do zápasu musíme dát stoprocentní výkon, protože bez něj uspět nemůžeme,“ uzavřel.

Z kabiny soupeře: Pardubice bodovaly ve čtyřech zápasech v řadě

Dynamu se úvod letošní sezony nepovedl, ale po změně trenérů šly výkony mužstva rapidním tempem nahoru. Pardubice pravidelně sbírají body. V únoru navíc třikrát zvítězily v řádné hrací době a jednou padly po nájezdech. Východočeši v posledních měsících tabulkou stoupají a nyní by ještě chtěli zabojovat o přímý postup do čtvrtfinále. Na čtvrtou příčku ale momentálně ztrácí 8 bodů.

Velmi dobře si vede útočník Anthony Camara, který je s pětatřiceti body nejproduktivnějším hráčem týmu. S příchodem kanadského útočníka šla ofenzíva Pardubic nahoru. Během sezony klub posílil ještě o Ondřeje Romana, Andreje Kosticyna, Marka Ďalogu, Luboše Horkého a Konstantina Barulina. Nejvýraznější novou tváří Dynama je reprezentant Tomáš Zohorna, který donedávna patřil ke klíčovým postavám Amuru Chabarovsk. Nejvytěžovanějším hráčem týmu je kapitán Jakub Nakládal, který tráví na ledě v průměru něco málo přes 22 minut.

Úvodní vzájemné měření sil v této sezoně vyhrála Olomouc, která zdolala Pardubice na svém ledě 3:2. Koncem prosince se oba celky utkaly podruhé, tentokrát se radovalo Dynamo, které na Hané zvítězilo 5:3. Poslední vzájemný duel se datuje na začátek druhého kalendářního měsíce roku 2021. Tehdy Pardubice na svém ledě vyhrály 5:2.

Hlavní trenér: Richard Král
Hala (kapacita): Enteria Aréna (10 194)
Poslední utkání: Výhra 1:0 v Českých Budějovicích

Statistiky týmů:

TELH 2020/2021
HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc

umístění v tabulce
112:115 - 68 bodů
skóre a body
84:125 - 45 bodů
Anthony Camara - 30b (17+13)
nejproduktivnější hráč