Oplatí Mora Písku porážku? Přijďte v reprezentačním dresu!

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Po jednodenní pauze čeká na hráče olomoucké Mory další mistrovský zápas. Ve středu od 18 hodin přivítají v domácím prostředí dvanáctý tým tabulky, IHC KOMTERM Písek. Klub navíc pro fanoušky přichystal speciální akci k pátečnímu státnímu svátku – všichni, kdo přijdou na zápas v dresu reprezentace, získají slevu na vstupném ve výši 50 %.

Mora začala druhou čtvrtinu základní části bravurně, vyhrála v Kadani a po nájezdech v Třebíči, doma porazila Litoměřice. Na kontě tak má o bod více než v úvodu první čtvrtiny a drží se na výborném druhém místě.

Zajímavosti duelu

⇒ Pokud přijdete v repre dresu, získáte slevu na vstupném 50 %

⇒ Mora odstratovala druhou čtvrtinu o bod lépe než tu první

⇒ Nastoupit by měl Jiří Dopita

⇒ Za Písek hraje olomoucký odchovanec Lukáš Luňák

⇒ Hanáci v úterý změnili prostředí a trénovali v Přerově

⇒ Olomouc odehrála v historii s Pískem 9 zápasů. Dvakrát vyhráli Jihočeši, sedmkrát Hanáci

To Písek se nepyšní zrovna ideální formou. Z posledních pěti zápasů vytěžil pouze dva body za výhru v prodloužení v Mostě a tabulkou klesl až na třinácté místo, bod před předposlední Třebíč.

Písečtí disponují nejméně šikovným útokem celé soutěže, jednatřicet vstřelených branek je suverénně nejhorším číslem. Kádr Jihočechů přitom čítá řadu zkušených hokejistů, například útočníka Radka Bělohlava nebo obránce Davida Všetečku.

Olomoučtí diváci se mohou těšit i na Lukáše Luňáka, který před časem utekl z olomoucké juniorky do Sparty, pražský oddíl ho však poslal do Písku hostovat.

V prvním vzájemném měření sil letošní sezóny podlehli Kohouti jihočeskému soupeři 2:3 po samostatných nájezdech, přičemž Hanáci neproměnili v základní hrací době celou řadu tutových šancí. V odvetě tak mají šanci mírné zaváhání napravit.

A pomoci by jim mohl i Jiří Dopita, který se po dvoutýdenní pauze zaviněné zraněním pravděpodobně vrátí do sestavy. Uzdravený je i Michal Pšurný, který chyběl v domácím souboji proti Litoměřicím. A vzhledem k tomu, že extraligové Vítkovice hrají další zápas až v pátek, přijedou v rámci střídavých startů vypomoci někteří borci z trojlístku Kolouch, Hlinka, Šedivý.

Přijďte v reprezentačním dresu a získejte slevu!

Oslavme páteční státní svátek Den vzniku samostatného československého státu již o dva dny dříve. Každý, kdo přijde na středeční utkání olomoucké Mory proti Písku v reprezentačním dresu České republiky (případně Československa), získá slevu na vstupném ve výši 50 %. Vstupenka ho tak vyjde jen na 30 Kč.

Zlevněnou vstupenku si vyžádáte u pokladny, vstupenka však bude mít speciální čárový kód, kterým neprojdete přes turnikety. Pro fanoušky v reprezentačních dresech tak bude vyhrazen VIP vchod bez turniketů vedle vrátnice, kde bezpečností služba zkontroluje, zda daný fanoušek má opravdu reprezentační dres a vstupenku mu znehodnotí ručně.

Duel startuje v kohoutí plecharéně ve středu od 18 hodin. Přijďte se bavit hokejem přímo na tribuny! Pro písecké fanoušky pak bude připraven textový on-line přenos. Duel dostala na startost trojice mužů v pruhovaném ve složení Zubzanda – Guth, Rittich.

Sestavy z posledního utkání

HC Olomouc: Kašík – Lhotský, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mikel, Kotvan, Horák O. – Pekr, Kucharczyk, Selingr – Šedivý, Řípa, Haluza – Pšurný, Herman, Šlahař – Rác, Haas, Vodný. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

IHC KOMTERM Písek: Falter – Žovinec, Lukáč, Všetečka, Kanov, Havran, Lukačovič, Parýzek, Němeček – Nouza, Bělohlav, Luňák – Nedorost, Šperger, Mrkvička – Slavík, Vaniš, Ferebauer – Mošovský, Kudrna, Homolka. Trenér: Milan Stárek.