Reprezentační výběr U20

Trenér Miroslav Přerost do svého týmu zařadil gólmana Jana Lukáše a útočníka Lukáše Králíka. Oba hráči v současnosti trénují s olomouckým "A" týmem, Králík už navíc podepsal smlouvu a měl by dres Mory oblékat v následující sezóně.

Dvacítku čeká soustředění v Rokycanech, a to od 11. do 15. června 2012. Oba olomoučtí hokejisté mají velkou motivaci prosadit se v reprezentačním týmu, juniorský národní celek totiž na konci kalendářního roku bude startovat na ostře sledovaném mistrovství světa dvacítek v ruské Ufě.

Reprezentační výběr U17

Do týmu U17 pro soustředění v Kravařích ve dnech 14. – 18. června zařadil kouč Jiří Veber dva obránce HC Olomouc, Alexe Rašnera a Roberta Horáka. Oba hráči loni nastupovali za mladší a starší dorost. Další bek, David Nesvadba, figuruje mezi náhradníky.

Ze sedmnáctky je blízko do výběru U18, na který v příštím roce čeká světový šampionát v ruském Soči, tedy v dějišti zimních olympijských her 2014.

Reprezentační výběr U16

Suverénně nejvíce pozvánek přišlo do kategorie U16. Trenér Pavel Arnošt povolal brankáře Tomáše Pospíšila, beka Jana Klvaňu a útočníky Jiřího Horáka s Tomášem Šoustalem. Šestnáctka se bude stejně jako její o rok starší kolegové připravovat v Kravařích na Opavsku ve dnech 14. – 18. června 2012.

U16 nemá své mistrovství světa a v Českém svazu ledního hokeje je vůbec nejmladším reprezentačním výběrem, ve kterém dostávají prostor talentovaní hráči.

Hned osm pozvaných hráčů Mory je vynikající vizitkou práce mládežnických trenérů v HC Olomouc. Vzhledem ke kvalitě zázemí hanáckého klubu je tento počet doslova fantastický.