Pavel Selingr po exhibici: Když vedete čtyři nula, hned se hraje lépe

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - Čtvrteční duel Olomouce s Pískem se během svého průběhu proměnil v exhibici. Hanáci uštědřili svému soupeři osmibrankový příděl, z toho dvě trefy si do statistik připsal i Pavel Selingr. „Písku se zřejmě hrálo špatně, ale i tak pro mě bylo těžké dát gól,“ přiznal zkušený útočník po jasném vítězství v poměru 8:0.

Kohouti na Jihočechy v úvodní třetině vlétli, a zaslouženě ji vysoko vyhráli. „Konečně nám vyšel začátek zápasu, vedli jsme po první části čtyři nula. Pak se samozřejmě hrálo lépe,“ potvrdila olomoucká jedenáctka větší pohodu v týmu.

V prostředním dějství se Mora prosadila jen jednou, vše si ale vynahradila ve třetí dvacetiminutovce, ve které skórovala třikrát. „Druhou třetinu jsme přestali hrát, ale v poslední jsme trochu zapli, a přidali tak ještě tři branky,“ ulevilo se forvardovi Hanáků, že jeho celek zápas nakonec nevypustil.

⇒ Pavel Selingr

Sám Selingr v závěru, kdy se klání už víceméně dohrávalo pod režijní taktovkou olomouckého mužstva, dvakrát prostřelil Sedláčka. „Když už Písek prohrával nula šest, tak se mu zřejmě hrálo špatně. Nám naopak skvěle. I tak pro mě bylo stejně těžké dát gól,“ zdůraznil po utkání třiatřicetiletý hokejista.

Do sestavy, a tedy i do formace k Selingrovi, se vrátil po zranění Jiří Dopita. První lajna pak v zápase předvedla skvělý výkon, další tři útoky ale za ní vůbec nezaostávaly. „Všechny čtyři pětky vstřelily branku, takže jim utkání vyšlo. Vůbec neřešíme, jestli jedna lajna skórovala, nebo ne. Důležité je, že někdo góly dá, a jsou tak tři body. Káša (Libor Kašík) navíc vychytal nulu, takže jenom dobře do dalších zápasů.“

Právě nadějný mladý gólman ze Zlína v posledních čtyřech duelech udržel čisté konto, v Třebíči pak inkasoval jen jednou. „Káša je talentovaný, to všichni víme. I Žigy (Štefan Žigárdy) ale vychytal pár skvělých zápasů. Nyní však dostal možnost Káša, který chytá dobře, a já jen doufám, že mu to vydrží,“ přeje Selingr svému spoluhráči dobrou formu.

FOTO: Martin Pavlík