Petice za záchranu zimního stadionu a hokeje v Olomouci

O L O M O U C – Na HC Olomouc se obrátili členové petičního výboru zastoupeného Mgr. Janem Jašíčkem s žádostí o zveřejnění textu Petice za záchranu zimního stadionu a hokeje v Olomouci. Zároveň klub požádali o možnost sběru podpisů na petici v prostorách zimního stadionu. Jelikož zájmy petičního výboru a HC Olomouc se v otázce rekonstrukce zimního stadionu shodují, rozhodlo se vedení klubu této žádosti vyhovět. Petiční archy tak budou od 1. března 2019 k dispozici na domácích utkáních Kohoutů, ve Fanshopu HC Olomouc a jsou ke stažení také níže v tomto článku.

Vedení HC Olomouc se rozhodlo podpořit záměr petičního výboru, který zastupuje Mgr. Jan Jašíček, a proto umožní sběr podpisů přímo na olomouckém zimním stadionu. Fanoušci tak můžou od 1. března 2019 petici podepsat přímo na domácích utkáních Kohoutů, a to konkrétně u hostesek s petičními archy. Hostestky budou na stadionu přítomny vždy hodinu před začátkem zápasu a v celém jeho průběhu. Petiční arch bude k dispozici také ve Fanshopu HC Olomouc během jeho ohlášené otevírací doby. Petice je volně ke stažení i ZDE a aby byla platná, musí být vytištěna oboustranně. Po jejím podepsání ji fanoušci mohou odevzdávat na vrátnici zimního stadionu. Petici můžou podepisovat jen osoby starší 15 let. Následně budou všechny podpisy předány petičnímu výboru, ten je po ukončení sběru podpisů předá vedení města.

Text petice:

Petice za záchranu zimního stadionu a ledního hokeje v Olomouci

My níže podepsaní podporujeme záměr města rekonstruovat stávající zimní stadion. Po 39 letech, které uplynuly od výstavby zimního stadionu, nastal čas na jeho zásadní přestavbu. Cílem je, aby vzniklo kvalitní sportovní i divácké zázemí pro zápasy hokejové extraligy, pro další sportovní události a rovněž důstojný prostor pro pořádání kulturních akcí. Obdobné haly již mají všechna krajská města v České republice. Věříme, že Město Olomouc s finanční podporou Vlády ČR a Olomouckého kraje může takový projekt realizovat.

Naše požadavky jsou:

1. Chceme, aby Město (radnice) nejpozději v příštím roce zahájilo rekonstrukci areálu zimního stadionu.
2. V rámci tohoto projektu musí být nejprve vybudována malá hala určená zejména pro mládež a veřejné bruslení. Jsme jediné město, ve kterém se hraje Extraliga ledního hokeje a přitom v něm není druhá ledová plocha.
3. Z médií víme, že všechna ostatní extraligová města finančně podporují své kluby v řádu desítek milionů korun ročně. Chceme, aby i naše městská samospráva v rámci svých možností postupovala stejně.

Nechceme, aby se po 20 letech opakovala historie a Olomouc o extraligu znovu přišla.

Za Petiční výbor: Jan Jašíček, Na Vinici 658/24, Horka nad Moravou

Pokud máte zájem petici podpořit svým podpisem, můžete tak učinit následujícími způsoby:
• podepsáním petičního archu na libovolném domácím utkání Kohoutů u hostesek,
• podepsáním petičního archu ve Fanshopu HC Olomouc,
• stažením petičního archu zde; aby byl petiční arch platný, musí být vytištěný oboustranně. Poté je možné jej odevzdat na vrátnici olomouckého zimního stadionu.

Petici mohou podepisovat pouze osoby starší 15 let.