Petiční výbor předal petici za záchranu zimního stadionu

O L O M O U C – Petiční výbor zastoupený Mgr. Janem Jašíčkem ve středu odevzdal primátorovi města Olomouce Miroslavu Žbánkovi podepsané petiční archy na podporu Petice za záchranu zimního stadionu a hokeje v Olomouci. Petici mohli všichni fanoušci HC Olomouc podepisovat více než měsíc na každém domácím utkání A-týmu. Celkem se podařilo získat 4501 podpisů.

Ve středu 3. dubna 2019 přivítal primátor města Olomouce pan Miroslav Žbánek A-tým HC Olomouc a vedení klubu na radnici. Ještě předtím předal zástupce petičního výboru Mgr. Jan Jašíček všechny podpisy, kterými veřejnost podpořila Petici za záchranu zimního stadionu a hokeje v Olomouci. Petici podepsalo přes 4501 lidí.

Sběr podpisů probíhal od 1. března 2019 primárně na domácích utkáních Hanáků. Cílem petice bylo podpořit plánovanou rekonstrukci olomouckého zimního stadionu. Konkrétně stanovil petiční výbor tyto tři požadavky:

1. Chceme, aby Město (radnice) nejpozději v příštím roce zahájilo rekonstrukci areálu zimního stadionu.
2. V rámci tohoto projektu musí být nejprve vybudována malá hala určená zejména pro mládež a veřejné bruslení. Jsme jediné město, ve kterém se hraje Extraliga ledního hokeje a přitom v něm není druhá ledová plocha.
3. Z médií víme, že všechna ostatní extraligová města finančně podporují své kluby v řádu desítek milionů korun ročně. Chceme, aby i naše městská samospráva v rámci svých možností postupovala stejně.

Klub HC Olomouc by chtěl touto cestou poděkovat všem fanouškům, kteří petici podpořili.

Zdroj úvodní fotografie: Facebook zzip