Petr Haluza: Pro postup uděláme maximum, do Benátek se nám už nechce

Ondřej Kubát
B E N Á T K Y - Náročnou misi hokejisté olomoucké Mory zvládli na výbornou. V Benátkách nad Jizerou dokázali vyhrát oba čtvrtfinálové zápasy, a v sérii hrané na čtyři vítězství se tak ujali nadějného vedení 3:1. Čtvrtý vzájemný souboj Středočechů a Hanáků nabídl zatím nejjednoznačnější skóre – 4:0 ve prospěch Olomouce. „Zase jsme ale neproměnili mnoho dalších šancí,“ nechal se slyšet ostrostřelec Petr Haluza.

Sobotní duel v Benátkách přitom začal hodně zostra. Oba týmy si vytvářely šance, avšak skórovat se povedlo ve čtrnácté minutě Kohoutům, jmenovitě právě Haluzovi „Bylo důležité, že jsme ten první gól vstřelili my. Nastartovalo nás to, bylo to samozřejmě lepší, než kdybychom prohrávali,“ uvedl zatím nejlepší střelec olomouckého celku v play-off.

⇒ Petr Haluza

„Po vyhraném buly na moji levou stranu jsem si udělal kličku do středu. Dovolil jsem si vystřelit golfem, měl jsem čas. Byla to celkem rána. Trefil jsem se tam, kam jsem chtěl,“ popisoval důležitý moment.

Olomouc poté přidala ve druhé periodě další gól a poctivým výkonem bránila útoky soupeře. „Zase jsme měli hodně šancí, které jsme neproměnili. Myslím si, že kdyby soupeř neměl Vošvrdu, tak výsledky by byly úplně jiné, než jsou teď,“ byl přesvědčený Haluza.

Oproti pátečnímu klání si svěřenci Petra Fialy a Jana Tomajka lépe pohlídali, aby Benátky náskok nestáhly. „Dávali jsme si pozor, dvakrát jsme už vedení v této sérii ztratili. Myslím, že máme více sil než Benátky, lépe bruslíme a momentálně máme převahu,“ přitakával osmadvacetiletý kanonýr, který patrně prožívá svou nejlepší sezónu v kariéře.

„Spokojený jsem, ale jsem spokojený hlavně s tím, že se nám daří jako celému mužstvu a že to není tak jako loni, kdy jsme vypadli s Havlíčkovým Brodem. Snad se dostaneme co nejdál. Musíme ale napřed udělat první kolo,“ nepředbíhal olomoucký křídelník.

Sezóna Petra Haluzy

Základní část
47 zápasů, 22 gólů, 20 asistencí

Play-off
4 zápasy, 3 góly, 1 asistence

Velkou pomocnou sílou byli pro hráče Mory i jejich fanoušci, kterých do středních Čech dorazilo odhadem 120. Fandové tak Hanákům vytvořili domácí prostředí. „Bylo fajn, že přijeli. Už v pátek tady bylo pár lidí a v sobotu nám naši fanoušci vytvořili skvělou kulisu. Jsme moc rádi. Uvidíme, jaká návštěva bude doma, kéž by v úterý na pátý zápas přišlo více lidí než minule,“ přál si Haluza.

„Uděláme pro postup maximum, už se nám do Benátek nechce znovu jezdit, navíc bychom mohli ušetřit i nějaké síly, pokud bychom v úterý doma vyhráli,“ zve olomoucký kanonýr fanoušky do plecharény.

Pátý zápas je na programu v úterý od 18 hodin.