ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Vojtěch Tomeček

Ve 12. kole Tipsport extraligy se Kohouti postavili zlínským Beranům. Olomouci se bohužel nepodařilo navázat na sérii tří výher v řadě a ze Zimního stadionu Luďka Čajky ve Zlíně si odvezla prohru 4:0. „Měli jsme tam šance, ale bohužel jsme je nevyužili, a tak jsme ten zápas logicky ztratili,“ vracel se k utkání Vojtěch Tomeček.

⇒ Útočník Vojtěch Tomeček

V pátek plecharéna přivítá hosty až z dalekého severu Čech – na Hanou totiž zavítají hokejisté Chomutova. Piráti se od začátku sezóny hledají a zatím se jim to příliš nedaří, svého soupeře dokázali z 12 pokusů porazit pouze dvakrát. Přesto však není radno je podceňovat, ostatně s Chomutovem má Mora dlouhodobě zápornou bilanci zápasů. „Je jedno s kým hrajeme, podceňovat nemůžeme nic. My do toho zápasu musíme vstoupit dobře, hrát naši hru a bojovat,“ uvědomuje si čtyřiadvacetiletý útočník.

Vojtěch Tomeček do Olomouce přišel v létě právě z Chomutova. „Hrál jsem tam, ale že bych na Chomutov měl nějaký recept, to ne. Podívali jsme se na to, jak hrají a připravili jsme se na ně, takže víme, co budeme v pátek hrát,“ prohlásil. „Žádné hecování asi neproběhne,“ přemítal.

Páteční utkání bude mít speciální nádech. HC Olomouc se stejně jako dalších 28 extraligových klubů zapojila do kampaně Společné století, jež má za cíl připomenout výročí 100 letod vzniku samostatného československého státu. Všichni návštěvníci plecharény se tak na stadionu mohou těšit na doprovodné aktivity související s těmito oslavami, což by mohlo na hokej přilákat více lidí. „Fanoušci sem chodí ve velkém počtu a dost nás podporují, věřím, že jich hodně přijde i tentokrát,“ chválil forvard s číslem 18 příznivce domácího klubu.

Z KABINY SOUPEŘE: Chomutov po startu sezóny posílil Radek Duda

Pro Piráty nezačala letošní sezóna vůbec dobře. V prvních osmi zápasech nového ročníku nedokázali vybojovat ani bod a první výhru si připsali až v polovině října proti Mladé Boleslavi. Poté se jim podařilo získat také skalp zlínských Beranů a už už to vypadalo, že by se Chomutovští mohli zvednout, pak ale přišly další dvě porážky a svěřenci Vladimíra Růžičky tak nadále zůstávají posledním celkem tabulky s šesti body a nelichotivým skóre 25:47.

Piráti se ovšem před začátkem sezóny museli rozloučit s řadou hráčů. Nejvýraznější ztrátou byl útočník Michal Vondrka, který přestoupil do Mladé Boleslavi. Právě šestatřicetileté křídlo vloni ovládlo klubové statistiky se 46 kanadskými body a 18 vstřelenými góly. Útočné řady Pirátů se také budou muset obejít bez Michala Poletína, jenž nyní obléká dres zlínských Beranů a již zmíněného Kohouta Vojtěcha Tomečka. V průběhu letošní sezóny pak na hostování do Pardubic odešel Dávid Skokan.

Zajímavá jména ale najdeme také mezi novými akvizicemi chomutovského klubu. Čerstvými posilami v řadách šedobílých jsou dva Finové Hannu Toivonen a Masi Marjamäki. Z Pardubic pak na oplátku za Skokana přišel hostovat Tomáš Svoboda a konečně také jméno, které vzbudilo nejvíce rozruchu – Radek Duda. Před startem sezóny pak Chomutov posílili například exliberečtí Lukáš Vantuch a Jan Stránský, Bohumil Jank z Třince, nebo David Štich z Kladna.

Nejproduktivnějším hráčem letošního extraligového ročníku je Vladimír Růžička, jenž za 12 zápasů nastřádal deset bodů za čtyři góly a šest asistencí. Velmi dobrou formu si z Benátek nad Jizerou přivezl Radek Duda, který má na svém kontě po 5 odehraných zápasech 6 bodů (3+3).

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Kapitán: Marek Tomica
Hala (kapacita): Rocknet Aréna (5250)
Poslední utkání: Prohra 2:3 s Třincem

SOUPISKA Chomutova
ZMĚNY V KÁDRU Chomutova
ZÁPASY Chomutova
STATISTIKY Chomutova