Plecharéna bude hostit moravské derby. Hanáci se utkají s Kometou

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Potřetí v letošní sezóně vyzvou Hanáci brněnskou Kometu. Oba předchozí zápasy vyzněly ve prospěch jihomoravského celku, Olomouc se tedy na domácím ledě pokusí obě porážky odčinit. Utkání začne v úterý 19. 1. od 17:00 na Zimním stadionu v Olomouci.

Řekli před zápasem: Lukáš Kucsera a Jan Švrček

Dvakrát se Hanáci v Karlových Varech dostali do vedení, dvakrát však domácí dokázali srovnat a gólem ve třetí třetině zápas otočili. „Určitě to mrzí, protože jsme 2x vedli, 2x jsme si to vedení nechali vzít. Pak jsme dostali třetí gól takový všelijaký, kdy jsme si neobsadili všechny hráče, nedostali jsme to ze třetiny,“ přitakal obránce Jan Švrček. „Snažili jsme se vyrovnat, ale bohužel to nevyšlo. Mrzí to o to víc, když máme před sebou tak dlouhou cestu,“ neskrýval zklamání člen první obranné dvojice Hanáků.

⇒ Obránce Jan Švrček

Pozitivní na zápase bylo tedy alespoň to, že Olomouc dokázala dvakrát využít přesilovou hru, o oba góly se postaral útočník Lukáš Kucsera. „Já myslím, že ty přesilovky nám začínají jít,“ přemýšlel útočník. „Doufám, že to tak vydrží, protože je třeba potvrdit, že to není jen nějaká náhoda. I v předchozích zápasech se nám v nich dařilo, takže to snad bude i dál,“ věří vítkovický odchovanec do dalších zápasů.

Porážka na západě Čech Hanáky sesunula na 12. příčku tabulky. Před Olomouc se dostaly Vítkovice a Litvínov. „Kdo říká, že nesleduje tabulku, podle mě kecá,“ zasmál se Kucsera. „Samozřejmě, když se na ni podíváte, vidíte, jak to tam je. Pochybuji ale, že i když tam je na 13. místo nějaký náskok, že by si někdo řekl, že budeme hrát v klidu, to určitě ne. My jdeme zápas od zápasu, chceme sbírat body a podávat co nejlepší výsledky,“ řekl člen přesilovkového komanda Hanáků.

⇒ Útočník Lukáš Kucsera

V úterý čeká Olomouc derby s Kometou. Právě Kucsera i Švrček patří k početné skupině hráčů, která v minulosti modrobílý dres oblékala. Lukáš Kucsera z Komety přišel v létě, Jan Švrček na jihu Moravy hrál před 8 lety. „Neřekl bych, hrál jsem tam před velkou dobou, teď navíc nechodí lidi,“ odpověděl na otázku, jestli jsou pro něj zápasy s Brnem speciální.

A jaký je podle olomouckého beka recept na Kometu? „Jednoznačně musíme změnit důraz před naší bránou, tak jako dnes. Měli jsme tam volné hráče a dostávali jsme z toho góly. Musíme být důraznější v jejich třetině, abychom se dostávali na dorážky a více se drželi na puku. To bude s Kometou podle mě klíč k úspěchu,“ uzavřel Švrček.

Z kabiny soupeře:

Brnu se podařilo skvěle vstoupit do nového roku, zvítězilo proti Karlovým Varům a dvakrát přemohlo zlínské Berany. Poté přišla série tří těžkých zápasů, které muselo rozhodnout až prodloužení nebo samostatné nájezdy. V domácím zápase s Plzní se z bodu navíc radovali Západočeši (2:3p), proti Spartě se pak štěstí přiklonilo na stranu domácího celku (4:3p). S Libercem pak Kometa rozhodla až v samostatných nájezdech (2:3sn). Sérii dvou výher však v neděli přeťal Hradecký Mountfield, který si z Brna odvezl výhru 1:2.

Kometa je tak v tabulce na 9. místě se ziskem 46 bodů, na desáté Vítkovice má náskok 6 bodů a stejný počet bodů ji dělí od osmých Pardubic, ty však odehrály o jeden zápas navíc. Brnu se letos daří v přesilových hrách, v kolonce jejich využití svítí číslo 20,00 %, které Brňany řadí na druhou příčku ligy hned za Spartu. Naopak v případě bránění oslabení by měla Kometa ještě zabrat, v této statistice patří naopak k nejhorším v soutěži, hůře už je na tom pouze budějovický Motor.

Hlavní trenér: Libor Zábranský
Hala (kapacita): DRFG Aréna (7 700)
Poslední utkání: Prohra 1:2 s Mountfieldem.

Statistiky obou týmů:

TELH 2020/2021
HC Kometa Brno – HC Olomouc

umístění v tabulce
88:90 - 46 bodů
skóre a body
64:99 - 38 bodů
Peter Mueller 31b (15+16)

nejproduktivnější hráč
Jan Káňa 20b (11+9)
Peter Schneider - 16 branek
nejlepší střelec