Plecharéna se dočká nové střechy

Klub
O L O M O U C - Na zimním stadionu v Olomouci začala přestavba střešní konstrukce. Zastupitelstvo počítá s celkovými náklady ve výši 32,5 miliónů korun. Práce by měly být ukončeny v červenci letošního roku.

„Museli jsme respektovat nátěr provazníkové střešní konstrukce, a to z toho důvodu, že by rekonstrukce této části byla daleko dražší a časově nákladnější. Znamenalo by to také snést kompletní elektrické rozvody a instalace, které tam jsou a jsou historické,“ řekl k rekonstrukci primátor Miroslav Žbánek. Zároveň ale dodal, že si uvědomuje, že se jedná pouze o částečné řešení a že se s rekonstrukcí elektroinstalace a nátěrem dá pracovat do budoucna.

Následně se k celé záležitosti vyjádřil i investiční náměstek primátora Martin Major. Dle jeho slov má stavební firma na dokončení prací devadesát dnů, přičemž doufá, že se proces oprav podaří dokončit dříve, aby byla příprava hokejistů na novou sezónu narušena co nejméně. „Když se podíváte na tu střechu, tak k tomu není moc co říct. Dohnal nás čas. Přeci jen když jdete na olomoucký hokej a prší vám za krk, není to úplně optimální. Takže pevně věřím, že návštěvníci v příštím roce budou mít komfort pro sledování svého oblíbeného sportu a stejně tak uživatelé tohoto sportovního zařízení, ať jsou to extraligoví hokejisté, ať jsou to méně výkonní hokejisté, nebo jen hobby hokejisté. Že se jim to bude líbit.

Areál je využívaný dalšími sporty, ať jsou to sledge hokejisté, krasobruslaři, nebo široká veřejnost, která zde ráda bruslí. Myslím si, že tuto dílčí změnu určitě ocení. Co přinese budoucnost, to teprve uvidíme. Já věřím tomu, že se na tomto místě nepotkáváme naposledy a že nás nějaké větší překvapení ještě čeká,“ dodal.

Průběh rekonstrukce popsal zástupce stavební firmy Jan Večeřa. „Zprvu se stavba zabezpečí proti pádu osob, následně dojde k výměně nosné lávky s osvětlením. Poté dojde k rozebrání venkovních prostorů a jejich zakrytí nosným traverzovým plechem. V poslední řadě se bude dělat vrchní krytina, kde bude minerální vata na zateplení a PVC fólie. Ve finále potom dojde k dotažení hromosvodu a oplechování vnější budovy.“

Dle Večeři bude výměna probíhat po částech směrem od Slovanského domu k parkovišti.

A jak zasáhne rekonstrukce do přípravy hokejistů? Na tuto otázku odpovídal marketingový manažer HC Olomouc Simon Vejtasa. „Momentálně zde místo ledu máme provizorní plochu, na které nyní příprava hokejistů může probíhat. Následně se ale bude muset tato plocha odstranit a tréninky hráčů budou probíhat buď v posilovně, nebo ve venkovních prostorech.“ Vejtasa zároveň potvrdil, že by rekonstrukce měla být ukončena na konci července, načež klub začne s přípravou ledové plochy.