Po derby opět doma, Olomouc čeká nevyzpytatelný Beroun

Ondřej Pavelka
O L O M O U C - Žádný přehnaný prostor k odpočinku není. Pouhé dva dny po vítězném regionálním derby se Šumperkem budou Kohouti znovu muset hájit svou arénu. Medvědi z Berouna sice zdánlivě nepatří k tomu atraktivnějšímu, co 1. liga nabízí, jenže žádný lehký krok domácí borce čekat nemusí. Hokejistům od řeky Berounky se totiž v letošní sezóně až neobvykle daří proti týmům z horních pater tabulky.

Kohouty v posledním střetnutí prověřil po roční odmlce navrátilec do 1. ligy – Šumperk. Hanáci jej ve vyhrocené atmosféře dokázali porazit rozdílem třídy 7:2 a připsali si tak třetí výhru v řadě. Mora díky tomu uhájila druhé místo v tabulce a stále dýchá na záda vedoucímu Ústí.

Zajímavosti duelu

⇒ Kohoutům patří druhá příčka, Beroun je sedmý

⇒ Olomouci se v domácím prostředí proti Berounu daří, prohrála pouze jednou, v sezóně 2004/2005

⇒ Berounu se letos daří proti týmům z vyšších pater tabulky, o body dokázal obrat Ústí, Chomutov i Hradec Králové

⇒ Kohouti chytli vynikající formu, z posledních šesti zápasů dokázali pět přetavit ve vítězství!

⇒ Lídrem kabiny Berouna je Jaroslav Nedvěd, který byl před dvaceti lety v Olomouci spoluhráčem Jiřího Dopity

Ani hosté se nenechali zahanbit. Beroun, který v soutěži funguje převážně jako farma pražské Sparty a Slavie, porazil na domácím ledě brankami Milfaita a Poletína Hradec Králové 2:1.

V kádru olomouckého soupeře působí řada mladíků z extraligových týmů, celek však táhnou spíše zkušenější hráči. Nejproduktivnějším z nich je Jiří Hašek (3+4), z obránců je to velezkušený Jaroslav Nedvěd (1+3), jenž má ve svém hokejovém životopise zatrženou též kolonku HC Olomouc. Jeden ročník si v olomouckém dresu odkroutil také Ladislav Vlček.

Jedničkou v brankovišti Berouna je Dominik Furch, kmenový hráč Slavie Praha se zkušenostmi z extraligy i juniorské reprezentace. V posledním zápase proti Hradci podal muž v masce vynikající výkon a zuby si brousí i na střelce Kohoutů. „Body se silnějšími soupeři jsou něco navíc, ale každý je hratelný a my pojedeme do Olomouce nějaké body získat,“ vzkázal odhodlaně na oficiálních stránkách Berouna Furch.

Fanoušci, kteří se na olomoucký zimní stadionu nevypraví, mohou průběh duelu sledovat v on-line textovém přenosu. Střetnutí bude posuzovat trojice rozhodčích Pavlovič – Kašík, Wesley. Utkání započne v olomoucké plecharéně ve středu 12. října v 18 hodin. Přijďte se bavit hokejem!

Sestavy z posledního utkání

HC Olomouc: Žigárdy – Lhotský, Kotvan, Bartoň, Ondrušek, Staněk, Mikel, Nedbálek – Kucharczyk, Dopita, Selingr – Pekr, Řípa, Haluza – Pšurný, Herman, Šlahař – Haas, Kolouch, Vodný. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

HC Berounští Medvědi: Furch – Jebavý, Špelda, Sobotka, Nedvěd, Veselý, Malý - Vlček, Besser, Klhůfek – Forman, Švagrovský, Hašek – Doležal, Stromko, Milfait – Poletín, Heřman, Stránský – Vaněk. Trenéři: Jiří Doležal a Miloš Pecka.