Po dvou týdnech v plecharéně! Hanáci přivítají Liberec

Michal Jonáš
O L O M O U C – Po poslední reprezentační přestávce míří Tipsport extraliga pomalu do finiše. Před play-off se Hanáci doma představí už jen třikrát, první duel odehrají v pátek 17. února od 18:00 proti libereckým Tygrům. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

Řekl před zápasem – Karel Plášek

V minulém kole se Mora představila na ledě Vítkovic. Zápas byl v jeho úvodu velice vyrovnaný, nicméně po druhé brance Ridery už domácí začali svého protivníka přehrávat. „Do utkání jsme vstoupili solidně. Řekli jsme si, že nechceme, aby nám jezdili do brejkových situací, což se nám zase nepovedlo. Vítkovice trestaly naše hloupé chyby,“ mrzelo olomouckého forvarda Karla Pláška.

⇒ Útočník Karel Plášek

Ostravští mají ve svém kádru hned několik zkušených borců, kupříkladu amerického ostrostřelce Petera Muellera nebo lotyšského tahouna Robertse Bukartse, na což se Jan Tomajko své svěřence snažil připravit, avšak na úspěch to nestačilo. „Říkali jsme si, že si na ně chceme dát pozor a stejně jsme od nich dostali gól. Tohle se nám stává v posledních zápasech pořád,“ dodal sklesle hráč s číslem 62.

Nyní bude Mora bojovat o další body v domácí plecharéně, která extraligový hokej hostila naposledy před dvěma týdny. „Těšíme se na naše fanoušky, ale nemůžeme předvést to, co jsme ve Vítkovicích dělali poslední dvě třetiny. Musíme to zlepšit, takové chyby doma dělat nesmíme,“ zavelel.

Letos se kohoutům proti Liberci příliš nedaří, v posledním vzájemném střetnutí hraném pod Ještědem padli vysoko 1:6. „Připravíme se na ně a budeme chtít brát body,“ zakončil Plášek.

To nejdůležitější o soupeři

Výkony Bílých Tygrů jsou od začátku ročníku jako na houpačce. Nejprve si drželi jedenáctizápasovou sérii bez prohry, poté na triumf čekali další čtyři utkání. Následně Liberec většinou střídal vítězství s porážkami.

Nový rok odstartovali Tygři právě s Hanáky. Již ve druhé minutě šel Liberec do vedení, avšak za chvíli se o vyrovnání postaral Jan Knotek. Poté už měli domácí zápas ve svých rukou, po dvou trefách Ordoše, zásahu Flynna, Rychnovského a Vlacha nakonec zvítězili vysoko 6:1.

V posledních pěti kláních se svěřenci Patrika Augusty radovali po vítězství 5:1 nad Litvínovem, následně však v Brně nedokázali vstřelit ani branku. Poté si odnesli dva body ze souboje proti Mladé Boleslavi, výhru 4:2 z plzeňského ledu a v posledním kole si poradili po prodloužení s třineckými Oceláři poměrem 3:2.

Libereckou produktivitu vede s třiatřiceti body Oscar Flynn, jenž si za své výborné výkony vysloužil pozvánku do reprezentace na Beijer Hockey Games. Se stejným počtem bodů je hned za ním Adam Najman. Trojici lídrů bodování uzavírá zkušený forvard Tomáš Filippi, který v dresu modrobílých nastupuje už devátý ročník. Mezi třemi tyčemi se Tygři můžou spolehnout na dalšího reprezentanta. Petr Kváča si drží 92,5% úspěšnost, což ho řadí na druhou pozici mezi gólmany TELH.

Soupiska Bílí Tygři Liberec

Brankáři: Daniel Král, Petr Kváča, Jakub Neužil.

Obránci: David Aubrecht, Uvis Janis Balinskis, Lukáš Derner, Jakub Dvořák, Michal Ivan, Petr Kolmann, T. J. Melancon, Richard Nedomlel, Jan Štibingr, Ondřej Vitásek.

Útočníci: Michal Birner, Michal Bulíř, Adam Dlouhý, Martin Faško-Rudáš, Tomáš Filippi, Oscar Flynn, Michael Frolík, Petr Jelínek, Adam Najman, Jan Ordoš, Jakub Rychlovský, Jan Šír, Jaroslav Vlach.

Hlavní trenér: Patrik Augusta
Hala (kapacita): Home Credit Arena (7 500)
Poslední utkání: Výhra 3:2 v prodloužení nad Třincem

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC Olomouc – Bílí Tygři Liberec

umístění v tabulce
111:116 – 67 bodů
skóre a body
136:118 – 71 bodů
Jan Káňa 30 b (11+19)
nejproduktivnější hráč