Po jednodenní pauze znovu do boje! Kohouti chtějí zaskočit Kometu

Zuzana Spurná, Johan Čáp
O L O M O U C – V utkání s Mladou Boleslaví se Kohouti mohli znovu radovat z výhry a především tří bodů. Stejný scénář chtějí Hanáci zopakovat hned v dalším kole, kdy zajíždí na led brněnské Komety. Olomouc nečeká nic jednoduchého, Brno totiž pětkrát v řadě vyhrálo, Kohouti se ale chtějí vrátit ke své dlouhé bodové šňůře. Povede se jim to? To zjistíte v neděli od 15 hodin.

Kohouti v utkání s Mladou Boleslaví velmi rychle vedli už o dvě branky, Bruslaři však dokázali náskok domácích smazat a v polovině utkání se tak mohlo začínat prakticky od nuly. Vedení Hanákům však vrátil Burian a o tříbodovou pojistku se gólem do prázdné branky postaral nováček Zbyněk Irgl. Jsou to hrozně důležité tři body, protože jsme jim znovu uskočili a držíme si před nimi náskok. Je to paráda, protože přesně to je náš cíl,“ tvrdil David Ostřížek.

Přesto, že se Mladoboleslavským v současné době příliš nedaří, dokázali Kohoutům vytvořit nepříjemné chvilky. „Myslím, že největší problémy byly jejich přesilovky. Mají šikovné útočníky, kteří si to umí dát křížem a vystřelit z voleje. Před druhým gólem jsme dali Klepišovi spoustu času, aby se rozhodl, komu nahraje. Orsy (Jakub Orsava) tam pak byl prakticky sám před prázdnou brankou. Myslím ale, že jsme to i tak zvládli a konečně jsme využili taky naši přesilovku,“ těšilo olomouckého útočníka.

O pořádně horké vteřiny se však po vlastní chybě postarali i sami Hanáci. Hrozící nebezpečí vstřeleného gólu ale dokázali zažehnat. „Ve třetí třetině jsme se zbytečně stáhli a já tam pak vytvořil takovou blbou situaci a na chvilku nás tam zavařil. Sice nás na chvilku zatlačili, ale nějaké vyložené šance jsme dokázali celkem eliminovat. Asi to opticky vypadalo, že nás tlačili, ale myslím, že neměli třeba takovou šanci, že by minuli prázdnou bránu a podobně,“ sypal si popel na hlavu Ostřížek.

Hanáci sice nevstoupili do nového roku tou správnou bruslí a dvakrát prohráli, třetí porážku ale dopustit nechtěli. „Je nepsané pravidlo, že kvalitní tým třikrát za sebou neprohraje, takže jsme si tohle řekli před zápasem a vyšlo to,“ usmíval se urostlý forvard.

Kohouty čeká v dalším kole jeden z aspirantů na extraligový titul, a to brněnská Kometa. Hanáci dobře ví, že Brno nebude snadným soupeřem, uvědomují si ale také, v čem je síla olomouckého týmu. „Budou v laufu a fanoušci taky, protože vyhráli pětkrát v řadě, ale myslím, že pokud budeme hrát náš poctivý, bojovný a bruslivý hokej, jsme schopní odtamtud odvézt body,“ věřil hokejista, který na dresu nosí číslo 44.

Z KABINY SOUPEŘE: Po nepříznivém konci roku je Kometa zpátky na vítězné vlně

Komety se v závěru uplynulého roku držela pořádná smůla. Tým z Brna trápily těsné prohry už od poloviny listopadu, změna přišla až o vánočních svátcích. Jihomoravský výběr nejprve v derby přetlačil Jihlavu 3:2 po samostatných nájezdech, pak s nulou porazil Pardubice (2:0) i Vítkovice (1:0). V posledních dvou kolech pak Kometa přetlačila liberecké Bílé Tygry 3:2 a stejným poměrem, tentokrát ale až po samostatných nájezdech, si poradila s Plzní.

Jasnou brankářskou jedničkou Komety je Marek Čiliak. Slovenský gólman odchytal 27 utkání s úspěšností 91,87 %. Mezi obránci září Jakub Krejčík, který je s 22 body nejen nejproduktivnějším obráncem a nejlepším asistentem (20 asistencí), ale také druhým nejproduktivnějším hráčem Komety vůbec. Produktivitu útočníků vede Martin Erat, který si k osmi gólům připsal i 26 asistencí.

Jen o bod méně než Krejčík, tedy 21, má na svém kontě Martin Zaťovič, který se s 11 góly dělí o post nejlepšího střelce Komety s Alexandrem Malletem.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Libor Zábranský
Hala (kapacita): DRFG Arena (7 700)
Poslední utkání: Výhra nad Plzní 3:2 po samostatných nájezdech