Po pěti dnech znovu s Duklou! Olomouc vyjíždí na půdu Trenčína

Johan Čáp, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Elitní hokejisté v celém Česku se netrpělivě připravují na start extraligového ročníku. Nejinak je tomu i v Olomouci, kde mají před sebou kohouti poslední dva testovací duely před zahajovacím zápasem s Karlovými Vary. Ten předposlední je čeká už se známým soupeřem. Po pěti dnech totiž znovu narazí na slovenský Trenčín, nicméně tentokrát se vydají přímo na jeho led. Udrží Olomouc proti Dukle skvostnou bilanci ze vzájemných zápasů? Utkání startuje v úterý v 17:30!

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: TOMÁŠ DUJSÍK

Olomoučtí hokejisté jedou znovu na vítězné vlně. Po nepovedeném utkání ve Zlíně totiž hned po jednom dni pauzy dokázali zvítězit nad slovenským vícemistrem z Trenčína. A to výrazným rozdílem při skóre 4:0. „Oproti Zlínu jsme šli na led o hodně více soustředěni. Právě v tomto byl diametrální rozdíl, výrazně nám to asi pomohlo k samotnému vítězství,“ přemítal obránce Tomáš Dujsík, jenž nastoupil v obou utkáních. „Všem fanouškům to ukázalo, že pokud nic neodflákneme, můžeme hrát super hokej. Zápas ve Zlíně ale bereme jako velké ponaučení. Už se nám nic podobného nesmí stát!“ argumentoval.

Trenčínský asistent trenéra Ján Pardavý mezi hlavní faktory hanácké výhry uvedl obrovskou koncentrovanost domácích. Byl to opravdu klíč k utkání? „Nepochybně ano,“ uvažuje Dujsík. „Předvedli jsme fantastický výkon. Přehráli jsme je týmovostí a hodně nám také pomohl svým výkonem Honza Lukáš,“ vracel se exbrněnský bek ke čtvrtečnímu duelu. Olomoucký výkon však byl některými diváky marginalizován, a to i přesto, že Trenčín patří mezi elitní slovenské kluby. „Dukla má velkou kvalitu jak na papíře, tak na ledě. Mají v kádru spoustu hráčů se zkušenostmi z české extraligy i zahraničí. Na našem ledě hráli velmi slušně,“ namítá a zároveň varuje Dujsík.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Zápasový test v Trenčíně bude pro Hanáky předposledním přípravným zápasem letošního léta, extraligová sezóna se už se totiž kvapem blíží. První kolo se uskuteční už v pátek 14. září! „Já osobně určitě nervózní nejsem, spíš se hrozně moc těším, protože minulou sezónu jsem toho i vinou zdravotních potíží moc neodehrál. Snad tento rok to bude v tomto ohledu lepší,“ doufá Dujsík, který loni v nejvyšší soutěži i vinou problémů s ploténkami odehrál pouze 13 duelů.

Hanáky navíc čeká na západě Slovenska zřejmě parádní atmosféra, pro Duklu půjde o první duel po rekonstrukci chladírenského zařízení na Zimním stadionu Pavola Demitry, Trenčín předtím musel odehrát všechny přípravné zápasy v azylu. „Jenom dobře, pokud přijde hodně diváků. Já se ale těším na každý soutěžní zápas. Baví mě to, víc než jen pouhé trénování,“ prozradil 25letý bek. V rámci doprovodného programu by se mělo v prostorách arény otevřít i malé hokejové muzeum.

Svěřenci trenérů Jana Tomajka a Zdeňka Motáka jsou momentálně stále v plném zápřahu, na trénincích se dolaďují poslední detaily. „Půjde asi zejména o systémové věci. A také budeme pilovat taktiku na takovou úroveň, aby každý věděl, co má v jaké situaci dělat,“ prozradil Tomáš Dujsík. Pondělní trénink však Hanáci odstartovali poněkud netradičně, neboť na řadu přišlo týmové focení. „Beru to jako hezké zpestření přípravy, ale nejsem moc fotogenický. Musím přiznat, že v tomto případě jsem před sezónou vždycky trošku nervóznější,“ usmíval se.

Z KABINY SOUPEŘE: Kdo s koho podruhé! Kdo bude šťastnější v odvetě?

Je to tu podruhé! Kohouti se po čtyřdenní pauze znovu postaví svému letošnímu slovenskému soupeři, a to Trenčínu. Na tom si před domácím publikem po nepovedeném utkání se Zlínem skvěle zvedli sebevědomí. Mladší hráči Kohoutů se před vlastními fanoušky vytáhli a o první branku se postaral talentovaný obránce Jakub Galvas, premiérovou trefu mezi muži a za Olomouc si připsal Michal Matiaško, poprvé v přípravě se trefil také dlouholetý člen kohoutího kádru, Aleš Jergl.

Tentokrát však Hanáci zamíří na Slovensko. Na své výkony ale budou chtít na vázat. A to nejen na výkony proti Trenčínu v letošní přípravě, ale i v té loňské. I v minulé roce se totiž Kohoutům proti trenčínské Dukle dařilo. Olomoučtí nejprve porazili Trenčín 4:3 po nájezdech, poté jasně 5:1. A dařilo se hlavně Aleši Jerglovi, který si v minulém roce proti slovenskému výběru nejprve připsal gól, poté asistenci. I letos už stihl vyzrát na trenčínského brankáře.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Peter Oremus
Hala (kapacita): Zimní stadion Pavla Demitry (6150)
Poslední utkání: Výhra 4:2 v přípravě nad Havířovem (28.8.)

SOUPISKA Trenčína
PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY Trenčína