Po první inkasované brance jsme se totálně položili, přiznal Michal Černý

Ondřej Kubát
H A V L Í Č K Ů V B R O D - Třetí porážku ve čtvrtfinálové sérii s Havlíčkovým Brodem si připsali hokejisté Mory. Na promrzlé Vysočině to přitom ze začátku nevypadalo tak špatně. Hanáci vstoupili do zápasu aktivně a zaslouženě si vypracovali dvoubrankové vedení. Po závěrečné siréně se však opět radovali domácí, kteří rozhodli 33 vteřin před koncem. „Nezbývá nám nic jiného, než to ve středu zkusit znovu,“ těžko hledal slova útočník Michal Černý.

Situace Moravanů je už opravdu kritická. V sérii prohrávají 0:3 a ve středu budou v Kotlině odvracet první mečbol soupeře. „Nálada není dobrá, ale pořád žijeme, pořád jsme nevypadli. Musíme zkusit sérii otočit,“ uvedl skleslý centr třetí formace Kohoutů.

⇒ Michal Černý svým gólem nepomohl

Sérii z 0:3 na 4:3 ještě nikdy žádný český tým neotočil. A Hanáci to moc dobře vědí. „Kdybychom vyhráli, hrálo by se nám ve středu jinak. Ale je to sport, bohužel. Musíme se ještě rvát Nechceme končit 23. února sezónu,“ nechal Michal Černý se slyšet.

Kohouti začali v Havlíčkově Brodu výtečně. Během minuty se dostali do dvoubrankového vedení a zdálo se, že zápas zvládnou. „Dobře jsme hráli jen prvních deset minut. Po inkasované brance na 1:2 jsme se totálně položili a na ledě už bylo jen jedno mužstvo. Mohli jsme to ještě zvrátit, kdybych proměnil šanci na 3:1, místo toho jsme ale dostali hned z protiútoku gól,“ popisoval klíčový moment zkušený útočník.

A první branka Rebelů, ta byla zase hodně zbytečná. Domácí ji dostali darem prakticky zadarmo po hrubce jednoho z beků. „Asi nás ten gól tak nahlodal, že jsme potom měli svázané ruce,“ přiznal Černý.

Kohoutům se také povedlo oproti domácím duelům zlepšit přesilovky. Bohužel, zužitkovat dokázali jen jedinou. I Michal Černý věděl, že to v play-off nestačí. „Dali jsme v ní jen jeden gól. Moc v nich nestřílíme, škoda, že jich nevyužíváme víc,“ litoval.

Michal Černý byl jedním ze dvou hráčů Mory, kteří se zapsali do střelecké listiny. V deváté minutě parádně vykoupal Suchana. „Šedivý výborně vyhodil puk ze třetiny a s Petrem Polodnou jsme jeli ve dvou na jednoho. Přihrávka od něj mi přistála přímo na hokejce, takže jsem do puku jenom bouchl,“ vrátil se ke své akci z první třetiny.

Už ve středu tak čeká na Olomouc čtvrtý zápas série. Na Vysočině už musí vyhrát, jinak jí skončí sezóna. A co musí družina trenérů Fialy a Tománka změnit? „To je spíš otázka na trenéry. My musíme plnit to, co trenéři chtějí,“ nechtěl se Černý pouštět do podrobností.

Čtvrtý duel startuje opět v 17:30 v havlíčkobrodské Kotlině.