Po repre pauze se vrací extraliga! Kohouti se pokusí urvat další výhru proti Pardubicím

Kristýna Nováková
P A R D U B I C E – Po reprezentační pauze Hanáci v pátek opět vlétnou do víru extraligového kolotoče. Tentokrát se vydají na led nedalekých Pardubic. První vzájemné utkání obou soupeřů se uskutečnilo v září na ledě Olomouce a domácí tehdy vyhráli 3:1. Podaří se Kohoutům urvat skalp Východočechů i podruhé v letošní sezóně? Utkání začíná v pátek 15. 11. od 18 hodin v pardubické Enteria Areně.

Volno během reprezentační pauzy Hanáci využili k odpočinku i tréninku. „Měli jsme volno, kdy jsme si odpočinuli a potom jsme dobře potrénovali. Myslím si, že to bylo vyvážené a že jsme dobře připravení na další zápasy,“ řekl útočník Vilém Burian, který z ledu po čtvrtečním tréninku odcházel jako poslední. „Rádi si po tréninku s klukama zasoutěžíme a vymyslíme nějaké hry. Je to takové odreagování,“ vykládal soutěživý útočník, když na střídačku pokládal kanystr s puky.

⇒ Útočník Vilém Burian

Sympatický forvard také prozradil, že během pauzy hokej v televizi příliš nevyhledává, a to ani ten reprezentační. „Viděl jsem jede zápas. Když mi to časově vyjde, tak si to pustím, ale rozhodně to není tak, že bych se o pauze chtěl dívat na hokej. Spíš naopak,“ řekl. Leckoho také možná překvapí, že navzdory řadě svých spoluhráčů neholduje ani videohrám. „Na Playstationu nehraju vůbec,“ potvrdil.

Poslední zápas před reprezentační pauzou Kohouti odehráli v Karlových Varech, odkud si po čtyřzápasové šňůře proher odvezli tři body. Energii přitom v letošním ročníku porazili už podruhé, jedenatřicetiletý útočník ale krotí tvrzení, že zrovna na Západočechy to Hanáci umí. „Připravujeme se na každý zápas, rozhodně si neříkáme, že jsou to Vary, na které umíme hrát... Vloni nám to na ně tak nešlo. Vzhledem k těm výsledkům, které jsme měli, byla motivace to zlomit v každém utkání obrovská. Teď to konečně vyšlo, pohlídali jsme si vedení a nepustili jsme to,“ řekl. „Určitě byla velká úleva, že jsme dokázali před pauzou vyhrát a že se nám trochu lépe dýchá,“ dodal.

V pátek Olomouc čeká utkání v Pardubicích. Podle Buriana by pro tým mohlo být výhodou, že po pauze začíná hrát právě venku. „Asi je pro nás lepší, že jsme hrajeme venku, vzhledem k tomu, že jsme teď venku dokázali uhrát nějaké body,“ přemýšlel. „Samozřejmě se budeme těšit i na neděli, věřím, že to doma s Kladnem zlomíme,“ věří útočník s číslem 24.

To nejdůležitější o soupeři:

Pardubické Dynamo do značné míry kopíruje výsledky z loňské sezóny. Před první reprezentační pauzou nasbíralo 16 bodů a je tak na posledním místě tabulky. Před pauzou se sice svěřencům trenéra Bělohlava podařilo porazit rivala z Hradce Králové vysoko 2:5, nicméně předtím Pardubice 5x v řadě prohrály. Východočeši by si měli dávat pozor zejména na svá oslabení, v jejich bránění jsou s 69,09% úspěšností nejhorší v celé lize.

Ještě před pauzou šéfové Dynama avizovali, že dojde na změny v kádru a jak řekli, tak se také stalo. Brankoviště Pardubic opouští po vzájemné dohodě Jakub Štěpánek. Bývalý reprezentační gólman a majitel zlaté medaile z MS 2010 za Východočechy odchytal šest utkání, v nichž zaznamenal nepříliš oslnivou úspěšnost zákroků 83,8 %. Jeho místo ale dlouho nezůstalo prázdné, Dynamo totiž vzápětí oznámilo příchod Pavla Kantora. Osmadvacetiletý mistr TELH z loňské sezóny začal nový ročník v britském Sheffieldu, kde však brzy skončil a poté trénoval s Českými Budějovicemi. Další novou tváří v kádru je pak útočník Tomáš Knotek, který na východ Čech přišel z Karlových Varů na měsíční zkoušku. Pokud v ní devětadvacetiletý centr uspěje, bude dres Pardubic oblékat až do konce sezóny.

Hlavní trenér: Radek Bělohlav
Hala (kapacita): Enteria Arena (10 194)
Poslední utkání: Výhra 2:5 nad Hradcem Králové

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Dynamo Pardubice
20 (10.) Body (umístění) 16 (14.)
Zbyněk Irgl (7+4) Nejproduktivnější hráč Radoslav Tybor (7+5)
Zbyněk Irgl (7) Nejlepší střelec Radoslav Tybor (7)
Jan Lukáš (89,96%)
Branislav Konrád (90,91%)