Pokračují v Olomouci: Jakub Navrátil, Jan Bambula a Joshua James Mácha

Michal Jonáš
O L O M O U C – Přinášíme vám další pozitivní informace z olomouckého kádru. Dres s kohoutem na hrudi budou nadále oblékat tři mladí útočníci - Jakub Navrátil s Janem Bambulou, kteří si nedávno odbyli premiéru za národní tým, a Joshua James Mácha.

Jakub Navrátil - z Přerova do reprezentace

Dvaadvacetiletý přerovský odchovanec nastoupil za A-tým Zubrů poprvé v ročníku 2017/18. Velice povedenou sezónu prožil o dva roky později, když ve druhé nejvyšší soutěži nasbíral během 54 zápasů skvělých 46 bodů za 16 gólů a 30 nahrávek. V tomtéž ročníku zasáhl také do jednoho extraligového utkání se Zlínem. Díky těmto výkonům si vysloužil nabídku od Olomouce.

První sezóna na Hané mu ale vůbec nevyšla. Kvůli zranění nastoupil až v závěru základní části a v play-off do pouhých 16 klání, v nichž si připsal sedm bodů. Letošní ročník zahájil opět ve svém rodném klubu, v Přerově. Tam získal v šesti kláních bod na zápas, díky čemuž byl povolán zpátky do hanácké metropole. V Olomouci jeho forma postupně rostla a vyvrcholila až ve vyřazovacích soubojích s Vítkovicemi, kde v pěti utkáních zaznamenal tři body.

Jakub Navrátil po vyřazení kohoutů z play-off dostal pozvánku na kemp národního týmu, kde stačil odehrát tři zápasy, dva proti Rakousku a jeden proti Němcům. Nyní na něj Olomouc uplatnila opci.

Radost Jakuba Navrátila po gólu proti Mladé Boleslavi

Jan Bambula - miláček olomouckých fanoušků přidá na Hané další sezónu

Jan Bambula začínal s hokejem v Havířově. První starty za "áčko" si připsal v tamním klubu už jako sedmnáctiletý v bojích o záchranu v tehdy ještě WSM lize. V sezóně 2018/19 nastupoval souběžně v A-týmu i juniorce a nevedlo se mu vůbec špatně. V Chance lize odehrál 42 zápasů a získal 13 bodů, ve výběru do dvaceti let si připsal pouze 22 startů, avšak posbíral fantastických 38 bodů.

O rok později si za Hanáky poprvé vyzkoušel také extraligu, většinu ročníku ale strávil v Havířově. Celou následující sezónu už odehrál v Olomouci celou, v téměř šesti desítkách utkáních zaznamenal osm bodů. Stejně jako Navrátil, tak i Bambula zahájil letošní ročník v první lize. Jeho výkony šly postupně nahoru, čímž si vybojoval své místo v základní sestavě Mory.

Po konci v soutěži se stejně jako jeho o rok starší spoluhráč účastnil přípravy české hokejové reprezentace před mistrovstvím světa, během které sehrál dva duely s Rakouskem. Také na něj kohouti uplatnili opci.

Jan Bambula na pozápasové děkovačce

Joshua James Mácha - perspektivní útočník s kanadskou příslušností

Joshua James Mácha odstartoval svou hokejovou kariéru v Šumperku. Po konci v dorostu se přestěhoval do olomoucké juniorky, kde se postupně probojoval mezi hlavní tahouny týmu. V minulé sezóně díky tomu dostal příležitost si zahrát v dospělém hokeji extraligu za kohouty, po dvaceti utkáních měl na kontě jeden bod. Ve zbytku ročníku nastupoval v prvoligové Jihlavě a v juniorce.

V letošní sezóně nastoupil sice do jediného extraligového klání, zato se mu dařilo v juniorce, kdy ve 40 utkáních získal téměř bod na zápas. Stačil také zasáhnout do šesti klání za Šumperk. Nyní bude i přes konec v mládežnických kategoriích dál na Hané působit, podepsal totiž s Olomoucí novou smlouvu.

Joshua James Mácha při utkání s Plzní