Pokračují v Olomouci: Rostislav Olesz, Lukáš Kucsera a Alex Rašner

Jiří Polášek
O L O M O U C - Pro fanoušky kohoutů přinášíme další pozitivní informace. Série podpisů nových smluv pokračuje, v Olomouci bude i nadále působit obránce Alex Rašner, a také útočná esa Rostislav Olesz s Lukášem Kucserou!

K podepsání dalších tří hráčů se vyjádřil i hlavní trenér Zdeněk Moták: „Všichni tři hráči zapadají do naší koncepce. Rosťa Olesz je zkušený hráč, kterému skvěle vyšlo play-off, ve kterém patřil k našim nejlepším hráčům. Lukáš Kucsera si také svoje odvedl, ačkoli bohužel velkou část sezony promarodil a svoji kvalitu nemohl ukázat na sto procent. Tu naopak předvedl Alex Rašner, kterého jsme před play-off brali z Havířova jako výpomoc, a svými výkony si u nás řekl o novou smlouvu."

Rostislav Olesz – Sedmička draftu NHL

Rostislav Olesz patří mezi nejzkušenější hráče kádru. Je odchovancem Vítkovic, ve kterých začínal a prošel mládežnickými kategoriemi. První start v extralize si za seniorský tým Vítkovic připsal už v ročníku 2000/01. Tehdy odehrál za „Áčko“ tři zápasy, paralelně však hrál také v týmech U18 a U20. V dalších sezónách už sbíral o dost více startů v extralize a dokonce se dostal i na jeden zápas, v roce 2003, do seniorské reprezentace.

V sezóně 2004/05 zamířil do Sparty, kde ale odehrál jen jednu sezónu, jelikož si jej ve vstupním draftu NHL už na sedmé pozici vybrala Florida Panthers, do níž pak přestoupil a odehrál v Sunrise následujících šest sezón. Do toho také sbíral další starty za reprezentaci. Po Floridě ještě působil v NHL dva roky, a to v Chicagu Blackhawks a New Jersey Devils. V polovině sezóny 2013/14 pak přestoupil od ďáblů do švýcarského Bernu, kde se mu ale moc nedařilo, stejně jako celému týmu, který hrál o záchranu.

Do Česka se vrátil v roce 2014, a to do Vítkovic. V nich působil až do roku 2019, tři ročníky odehrál jako kapitán a čtyřikrát s týmem postoupil do play-off. A pak konečně přišel přestup do Olomouce. Za kohouty si zahrál v posledních dvou letech. Stihl už odehrát 107 zápasů, ve kterých zaznamenal osmnáct branek a dvacet asistencí. To ale rozhodně nebude konečné číslo, jelikož zkušený forvard podepsal v Olomouci smlouvu i na další rok.

Lukáš Kucsera – skvělý útočník s mnoha extraligovými zkušenostmi

I druhého forvarda hokejově odchovaly ostravské Vítkovice. Lukáš se sice narodil v Opavě, ale v týmech U18 a U20 hrál již ve Vítkovicích. V těch si také připsal první extraligový start, a to v sezóně 2010/11. Do konce ročníku jich nasbíral mezi „seniory“ pět. V následujícím roce se jeho hokejová cesta poprvé sepjala s Olomoucí. Přestože startoval i za ostravský klub, do Olomouce šel hostovat. Tehdy hráli kohouti ve druhé nejvyšší lize, kde za ně Kucsera sehrál pětadvacet zápasů a dalších třináct přidal v následném play-off.

I v sezóně 2013/14 se objevil na Hané, a to v devětačtyřiceti zápasech, ke kterým přidal ještě dvacet šest startů za extraligové Vítkovice. V Ostravě se pak usadil na následujících šest sezón. V ročníku 2019/20 si zkusil angažmá v Brně, ve kterém se ale neuchytil a po sezóně se stěhoval ke kohoutům, kde bude na základě nového kontraktu působit minimálně další dva roky.

Alex Rašner – defenzivní naděje z Chance ligy

Alex je z těchto tří hráčů jediným olomouckým odchovancem. V mládežnických kategoriích na Hané prošel „šestnáctkou“, „osmnáctkou“ i „dvacítkou“. K tomu přidal starty za všechny reprezentační týmy počínaje U16 a konče U20.

První start za „áčko“ si odbyl v sezóně 2012/13 ještě ve druhé nejvyšší soutěži. Nastoupil pak i do vyřazovacích bojů a ve svém premiérovém ročníku mezi „dospěláky“ nakonec nasbíral sedm zápasů. O rok později jich bylo devět. V ročníku 2014/15 si ho trenéři vybrali do týmu už jako defenzivní jistotu, nakonec si připsal až čtyřicet šest startů včetně bojů v play-out a baráži. Do toho stále hrál aktivně i za juniorský tým, kde se mu na obránce velmi dařilo i bodově.

Pak ale následovalo hostování v Kadani a u prostějovských Jestřábů, kam se na sezónu 2018/19 přestěhoval natrvalo. Odtamtud zamířil zase na hostování do Havířova, kde vydržel až do letošní sezóny. Jeho skvělých výkonů si Olomouc všímala a před vyřazovací části si ho stáhla k sobě. Nyní tak bude u Kohoutů působit minimálně v příští sezóně. Jeho smlouva ale obsahuje opci na případné prodloužení o další rok.