Pokračují v Olomouci: Rostislav Olesz, Silvester Kusko, Lukáš Klimek a Alex Rašner

Josef Prášek
O L O M O U C - První zprávy z olomouckého kádru: nové smlouvy podepsala hned trojice útočníků, a to Silvester Kusko, Lukáš Klimek a Rostislav Olesz. Opce byla uplatněna na olomouckého odchovance Alexe Rašnera. Všichni čtyři hráči tak budou oblékat náš dres i v další sezoně. Další informace ohledně mužstva přineseme v následujících dnech.

Rostislav Olesz přidá na Hané čtvrtou sezónu

Sedmička draftu z roku 2004, v NHL odehrál 365 zápasů a zkušenosti má také z reprezentace. Rostislav Olesz vlastní bronz z olympijských her v Turíně a stejnou medaili má také z mistrovství světa juniorů. I když je odchovancem Vítkovic, usadil se poslední roky právě v Olomouci.

Jedná se o jednoho z nejzkušenějších hráčů Hanáků a umí se také prosadit. V uplynulé sezóně získal 12 bodů, předešlý ročník zaznamenal 36letý forvard o šest bodů více (počítáme-li i play off).

Kromě NHL si zahrál také ve Švýcarsku za Bern a klub SCL Tigers. V Olomouci podepsal nový kontrakt a za Moru bude hrát i další ročník.

Rostislav Olesz v souboji o puk s litvínovskými protihráči

Lukáš Klimek – nadále klíčový hráč

I další zkušený útočník přidá svou čtvrtou sezónu v Olomouci. Lukáš Klimek je taktéž rodákem z Ostravy. Na Hanou přišel ze Sparty, kde strávil šest let – v sezóně 2014/2015 dokonce získal po základní části 30 bodů.

V Olomouci se mu vyvedl hlavně jeho první ročník: s 28 body byl třetím nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Lepší byl jen Lukáš Nahodil a Zbyněk Irgl.

Minulý rok kvůli zranění odehrál jen 17 zápasů v základní části a sedm v play off. V další sezóně se mu zdravotní problémy už vyhnuly. Začátek ročníku sice nebyl až tak povedený, ale postupně se Klimek zařadil ke stěžejním hráčům. I proto dostal novou smlouvu.

Lukáš Klimek ujíždí Vladimíru Draveckému

Silvester Kusko – příchod z Brna mu sedl

Tento 26letý útočník už na Hané působil v sezóně 2020/2021, kdy v rámci hostování vypomohl ve 13 zápasech. V průběhu minulého ročníku přišel do Olomouce už natrvalo, výměnou putoval z Brna za Davida Ostřížka.

Kusko pak zažil svou nejpovedenější sezónu v Tipsport extralize. Užitečný je nejen při defenzivní hře, ale umí pomoci také vepředu. Ve 35 zápasech zaznamenal deset bodů (5+5). Jeho výkonost se postupně zlepšovala. V minulosti oblékal i dres Třebíče v první lize: v sezóně 2018/2019 dokonce zazářil 44 body! K jeho přednostem patří také nájezdy. Tohoto rodáka ze Slovenska zná už hodně brankářů.

Silvester Kusko při zápase s Brnem

Alex Rašner – odchovanec Olomouce

Progres udělal minulý rok také 26letý obránce Alex Rašner. Tento talentovaný hráč, který se účastnil také mistrovství světa juniorů nebo šampionátu do 18 let, strávil poslední roky v Havířově nebo Prostějově.

Už loni si ho ale Olomouc povolala na závěr sezóny. A v uplynulém ročníku měl poměrně stabilní místo, nastoupil včetně play off do 44 zápasů (2+3).

Rašner umí podpořit také útok a těží ze svého bruslení: v první lize získal dva roky zpět například 24 bodů, což je na beka parádní číslo. V Tipsport extralize odehrál celkově 159 zápasů a následující sezónu přidá i další starty. Kohouti na něj uplatnili opci.

Alex Rašner po duelu s Hradcem Králové