Pokračují v Olomouci: Tomáš Dujsík, Jan Bambula a Jakub Navrátil

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Zanedlouho odstartuje kohoutům suchá příprava. A chybět nebude ani Tomáš Dujsík nebo loňští nováčci Jan Bambula a Jakub Navrátil. Osmadvacetiletý olomoucký obránce se dohodl s vedením klubu na dvouleté smlouvě, a na Hané tak odstartuje už svou pátou sezónu. Jan Bambula i Jakub Navrátil si svými výkony vybojovali víceleté smlouvy.

Tomáš Dujsík – šikovný obránce začne na Hané pátou sezónu

Tomáš Dujsík už patří mezi stálice olomoucké obrany. Odchovanec Komety dostal první příležitost mezi dospělými právě v Brně. Ve dvaceti letech plnil roli kapitána brněnské juniorky a zároveň si připsal prvních 17 startů v extralize. V dalších sezónách ale nedostal takové množství prostoru, jaké by si nejspíše představoval. Kometa sázela na o něco zkušenější hráče a Dujsík tak odehrál v sezóně vždy zhruba polovinu zápasů. Mezi lety 2013 a 2016 vypomáhal také Třebíči, která s brněnským klubem spolupracuje.

Sezónu 2016/2017 už strávil tehdy čtyřiadvacetiletý zadák v Karlových Varech, kde se mu dařilo. Ve 47 utkáních získal 13 bodů. Právě během jeho angažmá na západě Čech si ho vyhlédli kohouti. Ani v Olomouci nedostal zpočátku tolik prostoru. Poslední dvě sezóny se ovšem šikovnému obránci povedly. Tomáš Dujsík se během uplynulých dvou ročníků vypracoval ve stálici hanácké defenzivy. Především sezóna 2019/2020 mu vyšla, odehrál 50 zápasů a připsal si 15 bodů. Atakoval tak své maximum z angažmá v Karlových Varech. Podobně se mu dařilo i v uplynulém ročníku, a tak se s vedením klubu dohodl na pokračování svého působení na Hané. „Tomáš Dujsík už je víceméně stálicí obranných řad a jsme rádi, že u nás prodloužil smlouvu o další dva roky,“ řekl generální manažer Erik Fürst.

Jan Bambula – mladá stálice olomouckého kádru

Odchovanec havířovského hokeje se v Olomouci poprvé objevil v sezóně 2019/2020. Tehdy v rámci střídavých startů za Hanáky odehrál pět utkání, na první bod si ale musel počkat až do dalšího ročníku. Teprve dvacetiletý útočník se před sezónou 2020/2021 dohodl s HC Olomouc na přestupu, a poprvé tak za kohouty naskočil do všech 52 kol v základní části. Dalších sedm přidal v play-off.

Talent z havířovské líhně se svého prvního extraligového gólu dočkal na ledě Litvínova, když vstřelil důležitou vyrovnávací branku na 3:3. Kohouti sice prohráli 4:3 po samostatných nájezdech, Bambula jim ale zajistil alespoň bod. Druhý gól přidal v derby se Zlínem, kde už se Hanáci radovali z výhry 4:1. Celkově si Bambula připsal devět bodů. Svými výkony si tak řekl o víceletou smlouvu.

Jakub Navrátil – hráč s perspektivní budoucností

Jednadvacetiletý útočník to do Olomouce neměl daleko. Rodák z Lipníku nad Bečvou začínal s hokejem v Přerově a právě odtud zamířil do Olomouce. Svůj extraligový debut zažil ve Zlíně, kde v rámci střídavých startů v sezóně 2019/2020 vypomohl v rámci jednoho utkání. Na první bod si ale počkal až do dalšího ročníku.

Stejně jako Bambulovi, i Navrátilovi bylo hozeno extraligové lano před uplynulou sezónou. Vytáhlý forvard odehrál kvůli zranění za kohouty jen 16 utkání. V těch si ale připsal sedm bodů, což na první plnohodnotnou sezónu v nejvyšší soutěži není vůbec špatné. I přerovský odchovanec tak na Hané zůstane. Trenéři i vedení klubu byli s útočníkem, který v minulosti oblékl také dres reprezentační devatenáctky a dvacítky, spokojení, a tak se obě strany dohodly na víceleté smlouvě. „Kuba Navrátil s Honzou Bambulou, kteří u nás hráli prvním rokem, se velmi dobře začlenili do týmu a splnili očekávání. Před sebou ale mají samozřejmě obrovský kus práce,“ dodal Erik Fürst.